سهم داوطلبان کنکور ۹۸ استان از دانشگاه فرهنگیان؟

شناسه خبر: 51850 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: با توجه به نیاز شدید آموزش و پرورش به معلم در سال های آتی آنچه در کنکور ۹۸ برای استان بوشهر اتفاق افتاده کاهش سهمیه در جذب دانشجو معلم نسبت به سال قبل در دانشگاه فرهنگیان است.

با وجود افزایش سهمیه دانشجو معلم در سراسر کشور به ۲۵ هزار نفر اما سهمیه استان بوشهر به ۳۷۰ نفر (۲۲۵ نفر انسانی، ۹۰ نفر تجربی و ۵۵ نفر و رشته ریاضی) کاهش یافته است.

هر ساله تعداد قابل توجهی معلم در استان بازنشسته می شوند و به زودی استان با مشکل تامین نیروی انسانی جایگزین مواجه خواهد بود.
دانشگاه فرهنگیان به دلیل بهره مندی از فضای آموزشی مناسب برای تربیت معلم در تامین نیروی انسانی ورزیده و علاقه مند به معلمی نقشی موثر دارد.

می دانیم که بخش زیادی از معلمان آینده از راه های دیگر جذب می شوند و گاهی حتی آموزشهای کافی برای معلمی نمی بینند و حتی علاقه چندانی نیز به دبیری ندارند.

اما دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان در بدو ورود به دانشگاه به استخدام آموزش و پرورش در می آیند و در این پروسه با ظرایف معلمی آشنا می شوند و در این کار به ورزیدگی می رسند.

گفته می شود کمبود فضای لازم از جمله خوابگاه و کلاس های آموزشی منتهی به کاهش سهمیه استان و کاهش ورود داوطلبان به دانشگاه فرهنگیان شده است.

در هر حال این موضوع باعث نارضایتی داوطلبان کنکور ۹۸ و خانواده های آنان از آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان استان شده است.
🔸آمار پذیرش مرد و زن دانشگاه فرهنگیان استان
انسانی ۲۱۰ نفر
تجربی ۸۴ نفر
ریاضی ۶۲ نفر
🔸سهمیه ابتدایی از این تعداد
انسانی ۱۱۷
تجربی۸۲نفر
ریاضی۳۳نفر

گفته می شود با توجه به تعداد زیاد داوطلبان تجربی استان نسبت به انسانی می شد سهمیه پذیرش رشته تجربی از بقیه بیشتر و یا حداقل برابر باشد.

🔸ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در رشته های مختلف کنکور سراسری سال ۱۳۹۸:

رشته ریاضی: ۳۳۷۶ نفر
رشته علوم تجربی: ۵۲۸۳ نفر
رشته علوم انسانی: ۱۴۷۲۹ نفر
رشته هنر: ۴۲۰ نفر
رشته زبان های خارجی: ۷۵۰ نفر
مجموع: ۲۴۵۵۸ نفر

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات