پایگاه اورژانس هوایی در شهرهای بندری ایجاد شود

شناسه خبر: 51868 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: نماینده بوشهر در شورای عالی استان‌ها با اشاره به صیادانی که برای امرار معاش در دریا جان خود را از دست‌ داده‌اند، تصریح کرد: از این‌ جهت خواستار آن هستم که هرچه سریع‌تر اقدامات لازم برای ایجاد پایگاه اورژانس هوایی در شهرهای بندری ایجاد شود.

سید علی‌اکبر فاطمی در نطق پیش از دستور خود در بیست و یکمین جلسه شورای عالی استان‌ها گفت: عدم‌حمایت از سرمایه‌گذاران و نبود امکانات لازم جهت سرمایه‌گذاری آن‌ها و نبود مدیریت قدرتمند و با نفوذ بومی در بدنه دولت و عدم برنامه‌ریزی بلندمدت در اقدامات دولت به چشم می‌خورد.

وی افزود: امیدواریم با کنکاش در هرکدام از این موارد، در آینده موجب باز شدن گره‌های کوری شویم که تاکنون دستاوردی جز عقب‌ماندگی استان بوشهر از سایر استان‌ها را به همراه نداشته است.

نابودی هویت تاریخی شهرستان دشتی با فعالیت معدن کاران

نماینده مردم استان بوشهر در شورای عالی استان‌ها بابیان اینکه خواسته مردم شهرستان دشتی ممانعت از فعالیت معدن کار در کوه‌های استان است، گفت: فعالیت آن‌ها هویت تاریخی و تحلیلی این شهرستان را تخریب می‌کند و به چاه‌های آب و حیات نسل آینده ما آسیب وارد می‌کند.

فاطمی تصریح کرد: تعیین حق آبه و سد باغات جهت احیای نخلستان‌های دیم دشتی برای کشاورزان روستا‌های حاشیه باید انجام شود و اگر این حق آبه تأمین نشود، باعث نابودی نخلستان‌های حاشیه‌ای خواهد شد.

نماینده مردم استان بوشهر در شورای عالی استان‌ها گفت: خواستار ایجاد شهرک‌های صنعتی روستایی در شهرستان دشتی جهت فراهم شدن فرصت اشتغال و توسعه متوازن هستیم.

وی افزود: جاذبه‌های بی‌نظیر شهرستان دشتی در بخش کاکی گنبد‌های نمکی است که با ایجاد پارک‌های مناسب می‌تواند باعث رونق گردشگری شود.

نماینده مردم استان بوشهر در شورای عالی استان‌ها در ادامه با اشاره به صیادانی که جهت امرار معاش در دریا جان خود را از دست‌ داده‌اند، تصریح کرد: اگر اورژانس هوایی داشتیم، آن‌ها نجات می‌یافتند تا کی ما باید شاهد جان باختن هم‌وطنانمان در دریا به خاطر نبود اورژانس هوایی باشیم؟

فاطمی با اشاره به اینکه شغل اغلب افراد بندر نشین صیادی و تجارت است، افزود: ازاین‌جهت خواستار آن هستم که هرچه سریع‌تر اقدامات لازم برای ایجاد پایگاه هوایی انجام شود.

وی با اشاره به اخراج صد‌ها کارگر بومی استان بوشهر که در منطقه ویژه اقتصادی بیش از ۱۵ سال سابقه داشتند، گفت: چندین بار قول داده شد که برای بازگرداندن این کارگران اقدام شود، اما تاکنون هیچ کاری صورت نگرفته است، لذا از دادستانی می‌خواهم هرچه سریع‌تر نسبت به بازگرداندن این کارگران به کار اقدام کند.

نماینده مردم استان بوشهر در شورای عالی استان‌ها در ادامه گریزی هم به نیمه‌کاره ماندن راه‌آهن بوشهر- شیراز زد و تصریح کرد: اعتباری که جهت زیرساخت این پروژه هزینه شده روزبه‌روز مستهلک می‌شود، لذا از دولت می‌خواهم جهت ادامه این پروژه اعتباری در نظر بگیرد.
منبع: سایت مجلس شورای عالی استانهای کشور

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات