سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی خبر داد:

بهره‌مندی ۸۵ درصد سالمندان شهرستان دشتی از برنامه خدمات نوین سالمندی

شناسه خبر: 51967 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی از پوشش ۸۵ درصدی خدمات سالمندان این شهرستان خبر داد.

پرویز احمدی در نشست کمیته راهبردی سلامت سالمندان شهرستان دشتی که به مناسبت بزرگداشت هفته سالمندان برگزار شد افزود: جمعیت سالمندی روندی روبه افزایش است و هم‌ اکنون نرخ سالمندی شهرستان دشتی ۹٫۷ درصد بوده که از درصد سالمندی استان و کشور بالاتر است.

وی تصریح کرد: در آینده‌ای نه‌چندان دور آمار سالمندی بسیار بیشتر از این خواهد شد.

احمدی با اشاره به تغییر الگوی شیوع بیماری‌های غیر واگیر و در معرض خطر بودن سالمندان گفت: مراقبت از سالمندان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و سوق دادن دیدگاه مردم به سمت ایجاد دوران سالمندی فعال و پویا یکی از اصول مهم در تغییر نگرش‌ها نسبت به دوره سالمندی است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی بیان داشت: ۸۵ درصد از جمعیت سالمندان شهرستان دشتی از نظر کنترل عوامل خطر سالمندی مانند سقوط، افسردگی، سوء‌تغذیه، فشارخون و دیابت مورد ارزیابی قرارگرفته‌اند.

تمام تلاش خود را می‌کنیم تا سالمندانی فعال و پویا با کمترین ناتوانی داشته باشیم

کارشناس برنامه سالمندان شبکه بهداشت و درمان دشتی گفت: هدف از اجرای برنامه‌ها و مراقبت‌های ویژه سالمندان، تنها افزایش طول عمر و امید به زندگی نبوده بلکه می‌خواهیم سالمندانی فعال و پویا با کمترین ناتوانی و وابستگی داشته باشیم که این هدف با کنترل عوامل خطر سالمندان امکان‌پذیر است.
آسیه محمدی ضمن تشریح خدماتی که از سال ۹۵ در پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت شهرستان دشتی در جهت ارتقای سلامت سالمندان و کاهش تعداد سالمندان آسیب‌پذیر انجام‌شده است افزود: هفته سالمندان فرصتی مناسب جهت حساس سازی سالمندان و مردم و مسئولین به نیازها و مراقبت‌های سالمندی و آموزش سبک زندگی سالم با پیگیری و فراخوان فعال و ارائه خدمات سالمندی به سالمندان ناتوان در منزل است.

برچسب ها:
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات