۳۷ میلیارد ریال برای توسعه روستاهای بخش شنبه هزینه شد

شناسه خبر: 51986 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: بخشدار شنبه و طسوج گفت: ۳۷ میلیارد ریال از محل اعتبارت ارزش افزوده برای توسعه و عمران روستاهای بخش شنبه و طسوج شهرستان دشتی هزینه شد.

رضا مقاتلی در روز روستا و عشایر در نشست با دهیاران این بخش گفت: از مهمترین برنامه های دولت توانمندسازی ساکنان روستاها برای تسریع در روند توسعه این مناطق است که در این بخش نیز این برنامه با جدیت پیگیری خواهد شد.

وی افزود: در سال گذشته ۲۵ میلیارد ریال و در چهار ماه نخست امسال نیز ۱۲ میلیارد ریال از محل مالیات بر ارزش افزوده به حساب دهیاری‌های بخش شنبه و طسوج واریز شد که برای توسعه و عمران روستاها هزینه شده است.

بخشدار شنبه و طسوج به نقش و جایگاه دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها برای توسعه روستاها اشاره کرد و افزود: دهیاران به عنوان مدیران روستایی و نمایندگان مردم نقش بسیار بزرگ و تعیین کننده‌ای در عمران، توسعه و بهبود وضعیت رفاهی ساکنان روستاها دارند.

وی تاکید کرد: در حوزه کشاورزی نگاه دولت به سمت کشت های با صرفه تر بویژه گلخانه‌ای سوق پیدا کرده است و دهیاران باید در اجرای این برنامه با دستگاه‌های اجرایی و کشاورزان مشارکت و همراهی داشته باشند.

مقاتلی به نقش عشایر در سازندگی و توسعه کشور اشاره کرد و افزود: عشایر مردمانی شرافتمند و ایثارگر هستند که در طول تاریخ این سرزمین همواره نقشی ارزنده وتعیین کننده ایفا کرده‌اند و امروز نیز در تولید و تامین گوشت و فراوده‌های دامی و صنایع دستی کشور نقش بسیار موثری دارند.
منبع: ایرنا

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات