رئیس شبکه دامپزشکی دشتی خبر داد:

واکسیناسیون صدهزار رأس دام سبک در دشتی

شناسه خبر: 51994 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دشتی گفت: در شش ماهه نخست سال جاری بیش از ۱۰۰ هزار رأس دام سبک بومی و عشایر واکسینه شده‌اند.

احمد ایزدی اظهار داشت: شهرستان دشتی واحد نمونه دامپزشکی در مقوله آموزش و بهره‌برداران در سطح استان انتخاب شده است و بیش از ۵۰ کارگاه آموزشی و فرهنگی در سطح روستاها و شهرستان‌ها برگزار کرده‌ایم که مهمترین آنها مربوط به بیماری مشترک انسان با دام است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دشتی از صدور بیمه برای ۴۰۰ رأس دام خبر داد و افزود: در شش‌ماهه نخست سال جاری بیش از ۱۰۰ هزار رأس دام سبک بومی و عشایر واکسینه شده‌اند.

وی ادامه داد: همچنبن  ۴۰۲ گواهی حمل مرغ زنده بالای ۶۰۰ هزار قطعه از مرغ‌داری‌ها و ۶۳ گواهی بچه‌ماهی با حدود بیش از ۶۰۰ میلیون قطعه ماهی صادر شده است.

ایزدی با اشاره به صدور ۶۶ فقره گواهی تخم‌مرغ شامل بیش از   ۱۸۷ تن، عنوان کرد: از ابتدای سال جال تا پایان شهریورماه  ۳۷۴ تن مرغ کشتار روز در سطح شهرستان توزیع شده است و  ۷۶۰ دام تحت نظارت دامپزشکی کشتار و ۲۰۰ کیلوگرم  معدوم شده است.

وی با اشاره به  معدوم‌سازی ۵۰۰  کیلوگرم مواد خام دامی غیرقابل مصرف، خاطرنشان کرد: دو هزار بازدید از مراکز عرضه در شهرستان دشتی انجام داده‌ایم و ۴۳ پرونده تخلف بهداشتی به مراجع قضایی ارجاع داده شد که بیشترین پرونده مربوط به عرضه غیرمجاز مرغ زنده است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دشتی یادآور شد: تاکنون هیچ‌گونه بیماری خاص و تلفاتی در سطح شهرستان در سایت‌های پرورش میگو مشاهده نشده است.

منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات