مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر خبر داد:

آب شیرین کن لاور ساحلی تا دو ماه آینده افتتاح می شود

شناسه خبر: 52736 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: آب شیرین‌کن لاور ساحلی در شهرستان دشتی تا دو ماه آینده در مدار تولید قرار می‌گیرد.

عبدالحمید حمزه‌پور افزود: این طرح ظرفیت تولید ۶۰۰ مترمکعب آب در شبانه‌روز را دارد و پیش بینی می‌شود براساس برنامه زمان بندی تکمیل و وارد مدار بهره‌برداری شود.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن در نقاط مختلف استان بوشهر گفت: مجوز تولید شبانه روز صد هزار مترمکعب آب از طریق شیرین‌سازی صادر و عملیات اجرایی آن‌ها با همکاری بخش خصوصی آغاز شده است.

حمزه پور با بیان این که در ۱۲ نقطه استان بوشهر آب شیرین‌کن ساخته می‌شود افزود: اکنون سه طرح آب شیرین‌کن با ظرفیت تولید ۳۵ هزار مترمکعب در استان بوشهر در مدار تولید است که بخشی از نیاز آب آشامیدنی شهر‌ها از طریق این طرح‌ها تامین می‌شود.

وی تعداد آب شیرین‌کن‌های در حال ساخت در نقاط شهری و روستایی استان بوشهر را ۱۰ طرح دانست و بیان کرد: ظرفیت تولید آب این طرح‌ها ۹۰ هزار مترمکعب در شبانه‌روز است که بخشی از آن‌ها امسال وارد مدار تولید می‌شود.

حمزه پور با اشاره به ساخت آب شیرین‌کن ۳۵ هزار متر مکعبی بوشهر گفت: روند اجرایی این طرح مطلوب است که پیش بینی می‌شود براساس برنامه زمان بندی تکمیل و وارد مدار بهره‌برداری شود.

وی با اشاره به نقش مهم تکمیل این طرح‌ها در تامین آب آشامیدنی شهر‌ها و روستا‌ها افزود: روند اجرایی طرح‌های آب‌شیرین‌کن در نوار ساحلی استان بوشهر تسریع یافته که با تکمیل آن‌ها مشکل آب آشامیدنی روستا‌ها و شهر‌ها برطرف می‌شود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات