رفع تصرف ۴ هزار متر زمین‌ دولتی در شهر خورموج

شناسه خبر: 22832 سرویس: اخبار مهم

مند: نماینده حقوقی اداره راه و شهرسازی شهرستان دشتی گفت: هشت قطعه زمین ۵۰۰ متری دولتی در شهر خورموج رفع تصرف‌ شده است. داوود تیموری صبح امروز در حاشیه اجرای حکم قلع‌ و قمع حدود…

مند: نماینده حقوقی اداره راه و شهرسازی شهرستان دشتی گفت: هشت قطعه زمین ۵۰۰ متری دولتی در شهر خورموج رفع تصرف‌ شده است.

داوود تیموری صبح امروز در حاشیه اجرای حکم قلع‌ و قمع حدود یک هزار متر زمین‌های تصرفی و رفع معارض در شهرستان دشتی اظهار داشت: دو قطعه زمین از پلاک اصلی که توسط افرادی سودجو و فرصت‌طلب در محله حاتم‌آباد خورموج تصرف‌ شده بود و اقدام به ساخت‌ و ساز کرده بودند با حکم شعبه اول اجرای احکام حقوقی دشتی و شعبه دوم کیفری دشتی قلع‌وقمع و از دست این افراد خارج شد.

نماینده حقوقی اداره راه و شهرسازی شهرستان دشتی گفت: پلاک مربوط دارای ۲۰۰ هکتار است که از این میزان در حال حاضر ۱۵ قطعه ۵۰۰ متری مورد تصرف سود جویان واقع‌ شده که تاکنون هشت قطعه ۵۰۰ متری در شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی استان بوشهر با حکم مرجع قضایی و همکاری نیروی انتظامی رفع تصرف‌ شده است.

وی یادآور شد: سال گذشته در راستای مقابله با حاشیه‌نشینی شهر خورموج ۳۵۸ هزار و ۵۰۰ مترمربع (۳۶ هکتار) از زمین‌های دولتی شهرستان دشتی به بیت‌المال بازگشت شد.

تیموری گفت: برخی سودجویان برای کسب درآمد اقدام به فروش زمین‌های دولتی به افراد ناآگاه می‌کنند و از این طریق سود کلانی را به دست می‌آورند.

وی اضافه کرد: در برخی موارد سودجویان اقدام به تفکیک و فروش زمین‌ها دولتی کرده و افراد نیز شبانه اقدام به ساخت‌ و ساز می‌کنند.

تیموری خاطرنشان کرد: به‌منظور مبارزه با پدیده زمین‌خواری یکی از برنامه‌های حقوقی اداره راه و شهرسازی شهرستان دشتی مبارزه ویژه با زمین‌خواری است.

منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات