آموزش ۲۰ هزار نفر در طرح امید اجتماعی در استان بوشهر

شناسه خبر: 32100 سرویس: اخبار استان بوشهر

مند: مشاور استاندار بوشهر گفت: ۲۰ هزار نفر در طرح امید اجتماعی در استان بوشهر آموزش دیدند.

یونس قیصی زاده در نشست بررسی طرح امید اجتماعی استان بوشهر اظهار داشت: اجرای فاز اول طرح امید اجتماعی در ۶ بخش در نقاط شهری و روستائی و استقبال مطلوبی که از این طرح توسط عموم مردم صورت گرفت، نشان داد که جامعه طالب آموزش مفاهیم شهروندی است و از این آموزش ها استقبال می کند.

مشاور استاندار بوشهر بیان داشت: طرح امید اجتماعی از جمله طرح های ابتکاری استاندار بوشهر در دولت تدبیر و امید است که در آن بر روی آموزش عمومی مفاهیم شهروندی و نقش آن در زندگی سالم و توسعه جامعه تاکید شده است.

وی یادآور شد: در این راستا در فاز نخست آن که در زمستان سال گذشته برگزار شد، بیش از ۲۰ هزار نفر از مردم استان بوشهر در نقاط شهری و روستائی با شرکت در کارگاه‌ها، همایش ها و برنامه های طرح امید اجتماعی با مفاهیم شهروندی در بخش های مهارت اجتماعی، نشاط و شادکامی اجتماعی، شهروند سبز، سلامت اجتماعی و سبک زندگی، مشارکت اجتماعی و تسهیل گری اجتماعی آشنا شدند.

قیصی زاده افزود: با تاکید استاندار بوشهر مبنی بر ادامه فاز دوم طرح امید اجتماعی در استان بوشهر، جلسات بررسی و آسیب شناسی فاز نخست این طرح در استانداری بوشهر در حال برگزاری است، ضمن اینکه مقدمات برگزاری فاز دوم طرح امید اجتماعی نیز در دستور کار دبیرخانه این طرح قرار دارد و جلسات متعددی تا کنون در این راستا برگزار شده است.

مشاور استاندار بوشهر گفت: با توجه به اهمیت سازمان های مردم نهاد در توسعه و تاکید دکتر روحانی رئیس جمهور بر حمایت دولت تدبیر و امید از فعالیت های سمن ها، اجرای مرحله دوم طرح امید اجتماعی به سازمان های مردم نهاد واگذار میشود و در این راستا در دو مرحله آموزش توانمند سازی سمن ها در دستور کار قرار گرفته است که مرحه اول انجام گرفته و مرحله دوم آموزش نیز در شهریور ماه برگزار می‌شود.

منبع: مهر

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات