شوراها به معنی واقعی پارلمان محلی باشند

شناسه خبر: 43099 سرویس: اخبار مهم

مند: نماینده دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا دارای وظایف و اختیارات فراوانی در قانون هستند و باید به جایگاه واقعی خود برسند.

سکینه الماسی با بیان اینکه شوراهای شهر و روستا نباید صرفا شورای شهرداری و دهیاری باشند خاطرنشان کرد: شوراها نمایندگان مستقیم مردم هستند و باید وجه نظارتی آنان تقویت شود در نقش یک پارلمان محلی حضوری قوی‌تر داشته باشند.

الماسی قانون شوراها را یکی از قوانین مترقی کشور دانست و افزود: مجلس آماده است تا اگر اصلاحاتی برای افزایش حدود اختیارات شوراها نیاز است اعمال کند گرچه بسیاری از بخش‌های قانون، مغفول مانده است و در شوراها کمتر به آن توجه می‌شود.

وی حضور افراد با تجربه در کنار جوانان باانگیزه و توانمند در شوراها را فرصتی برای کشور خواند و با تاکید بر اینکه شوراهای دوره آینده باید بتوانند از نظرات کارشناسان استفاده بیشتری کنند ادامه داد: شوراها در تمامی مسائل فرهنگی، اجتماعی، عمرانی و… دارای وظایف و اختیاراتی هستند که به برخی از آن‌ها کمتر توجه شده است.

این نماینده مجلس بخش‌های فرهنگی و اجتماعی را از بخش‌های کمتر فعال قانون شوراها خواند و ادامه داد: بی‌توجهی به مسائل فرهنگی و اجتماعی اجر ما در انجام خدمات عمرانی را نیز زایل می‌کند و توسعه متوازن رقم نخواهد خورد.

وی، حمایت از شوراهای اسلامی را وظیفه‌ای همگانی خواند و با گرامی‌داشت روز شوراها از تلاش اعضای فعلی و ادوار گذشته شوراها تقدیر کرد و گفت: حضور در شوراهای اسلامی انگیزه قوی خدمت به مردم می‌خواهد و اگر غیر از این باشد توان ایستادگی در مقابل مشکلات و سختی‌های کار وجود ندارد.
منبع: مهر

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات