جمع آوری ۶۰۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در شهرک صنعتی بوشهر

شناسه خبر: 46626 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: بیش از ۶۰۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در شرکتها و کارگاه‌های نگهداری و عرضه مواد غذایی در شهرک صنعتی بوشهر جمع آوری و معدوم شد.

حسن فخرایی در بوشهر با تاکید بر توجه به حوزه سلامت مواد غذایی اظهار داشت: کارشناسان و بازرسان مرکز بهداشت بوشهر همواره بر مواد غذایی در نقاط و مکان‌های مختلف، نظارت و کالاهای فاسد و غیر بهداشتی را جمع‌‌آوری می‌کنند و با متخلفان برخورد می‌شود.

وی با اشاره به بازرسی و نظارت از شرکت‌های نگه‌داری و توزیع مواد غذایی در شهرک صنعتی بوشهر افزود: بازرسان بهداشت محیط در شهرک صنعتی ۲ بوشهر ،مواد غذایی که در شرکت‌های مختلف نگه‌داری و توزیع می‌شد بازرسی ومواد غذایی فاسد را شناسایی کردند.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر با اشاره به پایش  نگه‌داری مواد غذایی، ساختار بهداشتی سوله‌ها، سردخانه‌ها، مقررات خودروهای حمل و نقل و نحوه ذخیره سازی محصولات تصریح کرد: در این پایش هویت و کیفیت محصولات غذایی مورد ارزیابی دقیق قرار گرفت که در همین راستا مقدار ۶۱۲ کیلوگرم موادغذایی فاسد جمع آوری و معدوم شد.

فخرایی افزود: با توجه به اینکه عرضه محصولات غذایی تابع شرایط خاص بهداشتی بوده و در همین ارتباط تاریخ تولید، انقضاء و شرایط نگهداری ملاک ارزیابی قرار می‌گیرد و در صورت رویت تخلفات بهداشتی، با افراد متخلف طبق قانون ماده ۱۳ قانون مواد خوردنی، آشامیدنی و آرایشی برخورد جدی بعمل می‌آید.

وی افزود: تعداد ۲۸ اخطاریه غیربحرانی برای شرکتهای موادغذایی متخلف صادر شد که طی روزهای آتی مراحل قانونی تا حصول نتیجه نهایی پیگیری و پرونده آنها به مراجع قضایی ارجاع داده می‌شود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات