یازدهمین اهداء عضو استان بوشهر در سال ۹۶ انجام شد

شناسه خبر: 46790 سرویس: اخبار استان بوشهر

مند: مسئول مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: یازدهمین اهداء عضو استان بوشهر در سال جاری انجام شد.

علیرضا باقری اظهار داشت: در سال‌های اخیر تلاش بسیار بالایی برای ترویج فرهنگ اهداء عضو شده است و بسیاری از خانواده‌ها که بیماران مرگ مغزی دارند به اهدای عضو متمایل شده‌اند.

وی اضافه کرد: سال گذشته ۱۲ اهدای عضو در استان بوشهر انجام شد و امسال نیز تاکنون ۱۱ اهداء عضو در سطح استان انجام شده است که باعث بازگشت بیماران بسیاری زیادی به زندگی شده است.

مسئول مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: اعضای بدن امید دشتی اهل دشتستان که بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، برای پیوند به بیماران نیازمند برداشته شد.

وی با تقدیر از ایثار و ازخودگذشتگی خانواده دشتی برای انجام این کار بزرگ، ادامه داد: کلیه ها و کبد این مرد ۳۵ ساله در بیمارستان سلمان فارسی بوشهر برداشته شد و برای پیوند به بیمارستان ابوعلی سینا شیراز منتقل شد.

باقری با اشاره به اینکه این بیمار اهل شبانکاره بود و با موتورسیکلت تصادف کرده بود، خاطرنشان کرد: مرحوم دشتی متاهل دارای فرزند و از مستمری بگیران کمیته امداد بود.

این سی و چهارمین اهدای عضو در استان بوشهر بود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات