اجرای طرح چهارگانه مراقبت آسیب‌های اجتماعی در ۸۵ مدرسه شهرستان دشتی

شناسه خبر: 46814 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: معاون پرورشی آموزش‌وپرورش دشتی گفت: طرح چهارگانه مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی در ۸۵ مدرسه آموزش‌وپرورش شهرستان دشتی اجرا شد.

سید نیام‌الدین حسینی در نشست کارگروه پوشش وقایع حیاتی شهرستان دشتی اظهار داشت: طرح چهارگانه مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی در ۸۵ مدرسه آموزش‌وپرورش شهرستان دشتی اجرا شد.

وی افزود: طرح مدرسه عاری از خطر در هشت مدرسه متوسطه، طرح آموزش مهارت‌های مراقبت از خود در ۲۳ مدرسه ابتدایی، طرح مدارس مراقبت محور در ۴۲ مدرسه متوسطه اول، دوم و ابتدایی و طرح مهارت‌های مقابله‌ای در ۱۲ مدرسه شهرستان دشتی انجام شد.

معاون پرورشی و تربیت‌بدنی مدیریت آموزش‌وپرورش شهرستان دشتی تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح‌ها مصونیت نسبی و ارتقاء توانمندی دانش‌آموزان در برابر آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد طرح تنوعی اجرا شده است.

حسینی یادآور شد: تعداد ۳۷ کارگاه آموزشی ویژه عوامل اجرایی مدارس، والدین و معلمین با موضوعات ارتباط مدیر با دانش‌آموز، عوامل محافظ و خطر با پیشگیری اولیه از اعتیاد، سبک فرزندپروری و سبک زندگی اسلامی برگزار شد.

وی ادامه داد: توزیع بسته‌های آموزشی ویژه والدین، کارکنان، دانش آموزان و برپایی نمایشگاه‌های سیار پیشگیری از اعتیاد از دیگر برنامه‌های آموزش‌وپرورش بوده است.

حسینی تصریح کرد: برپایی جشنواره نوجوان سالم و جشنواره ابتکارات، رصد وضعیت آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد در مدارس، همایش مشترک با کارگروه پیشگیری از طلاق در شهرستان با همکاری بسیج و قرائت پیمان‌نامه پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در مدارس برخی از دیگر برنامه‌های اجراشده است.

وی از برگزاری هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در آبان ماه خبر داد و اضافه کرد: فعالیت‌های صورت گرفته با مشارکت و جلب همکاری‌های سایر ارگان‌ها و نهادهای شهرستان اجرا شده است که در سال تحصیلی جاری نیز امیدواریم فعالیت‌های قابل‌ توجهی در همین راستا به انجام برسانیم.

منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات