مهارت آموزی کلید اشتغال پایدار است

شناسه خبر: 46897 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: بخشدار شنبه و طسوج شهرستان دشتی گفت: کلید اشتغال پایدار، توانمند سازی نیروی کار کشور است و ایجاد بخش های مهارتی حرفه آموزی برای اشتغال پایدار یک ضرورت است.

هادی اخلاقی در نشست با سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان، فنی و حرفه‌ای را عنصری توانمند برای توسعه کارآفرینی برشمرد و اظهار داشت: با توجه به امکانات مناسب مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در شهرستان دشتی، گسترش آموزش‌های مهارتی به ویژه در روستاها با همکاری دهیاران با برنامه‌ریزی بهتری صورت ‌گیرد.

وی با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای متعلق به یک زمان خاص نیست و نیاز همیشگی جهت ارتقاء سطح مهارت دارد، افزود: توانمندسازی نیروی انسانی نیاز ایجاد اشتغال پایدار است و بخش های مهارتی حرفه آموزی برای ایجاد اشتغال پایدار یک ضرورت است و این مهارت آموزی برای افزایش توانمندسازی نیروی انسانی جهت ورود به بخش های مختلف اقتصادی امری مهم است.

اخلاقی اضافه کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند عامل مهمی برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی باشد و همه باید در گسترش فرهنگ مهارت‌آموزی همکاری نموده تا در انتظار آینده بهتری باشیم.

بخشدار شنبه و طسوج مهارت و فناوری را یکی از عوامل اصلی رشد و توسعه‌ اقتصادی پایدار در کشور خواند و یادآور شد: به همین منظور آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، نقش مهمی را در افزایش اشتغال مولد، بهبود فضای کسب و کار، استفاده ی بهینه از فرصت‌ها و افزایش کارایی اقتصاد مقاومتی در درون جامعه بر عهده دارد و امیدوارم با درایت سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای شاهد توسعه این مهارت ها در بخش شنبه و طسوج باشیم.

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتی نیز با اشاره به نقش آموزش های مهارتی در توسعه جوامع روستایی گفت: زیر ساخت های خوبی در استان برای آموزش های مهارتی وجود دارد و در سالجاری هم این مهم اجرا می شود و مهارت ‌آموزی و بالا بردن کیفیت‌ های آموزشی متناسب با نیاز های استان از اهداف اصلی مرکز فنی و حرفه ‌ای است.

محمد جواد کاشفی با بیان اینکه پیشرفت کشور در گرو توسعه مهارت های فنی و حرفه ای در جامعه است و ما برای تحقق این امر مدیریت لازم را داریم، اظهار داشت: ترویج فرهنگ مهارت آموزی جهت برون رفت از معضل بیکاری امری ضروری است و برای رسیدن به اهداف توسعه و اشتغال پایدار در شهرستان دشتی باید گام‌های اساسی برداشته شود.

وی یکی از راه‌های ایجاد اشتغال مهارت آموزی دانست و گفت: مهم‌ترین رسالت مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای ارائه مهارت‌های مختلف برای افراد جویای کار بوده که انتظار می‌رود مسئولین و والدین در سوق دادن جوانان جویای کار به مراکزآموزش فنی و حرفه ای گام‌های موثرتری بردارند.

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتی با بیان اهمیت و جایگاه آموزشهای مهارتی در کشور و برنامه های سازمان در ارتقاء سطح کیفی آموزش های مهارتی افزود: رویکرد و تاکید ریاست سازمان آموزش فنی و حرفه ای در زمینه ارائه آموزشهای مهارتی در سطح کشور رویکرد بازار محور و سفارش محور با توجه به نیاز هر منطقه و ایجاد شغل پایدار است.

کاشفی با اشاره به وجود پتانسیل فراوان در منطقه خواستار تعامل بیشتر بخشداری و شورای شهر شنبه و طسوج در خصوص نیاز سنجی دقیق و اولویت بندی شده در سطح منطقه شد و آمادگی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دشتی را در جهت به فعل رساندن پتانسیل های موجود در منطقه  به واسطه ارائه آموزشهای مهارتی اعلام کرد.

منبع: روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات