خورشیدی آتش انتقادات علیه گراوند را خاموش می کند؟

مند: سرانجام حکم مجید خورشیدی برای تصدی سمت معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر امضا شد و او به زودی در بوشهر معارفه می شود.

بوشهری ها که عادت دارند فقط در دوره مدیران بومی نویسنده و سخنران و تحلیل گر باشند و با انتصاب گراوند به عادت اقلیمی خود برگشته و سکوت اختیار کرده بودند اما با انتشار خبر انتصاب خورشیدی در معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری از انفعال و رکود بیرون آمده و در فضای مجازی به اظهار نظر پرداختند.

برآیند نظرات، صحه گذاشتن بر فرضیه اداره استان از شمال و تغییر و جا به جایی نیروها با دستور استاندار پیشین بوشهر است. موضوعی که به گمان برخی، سالاری برای فرار از هزینه های اجتماعی و سیاسی آن از انجامش در دوره خویش اجتناب کرد اما امروزه با هزینه گراوند گام به گام آنها را عملی می کند.

این گمان حتی اگر صحیح نیز نباشد و نشانه های بارز و آشکار آن کتمان شود باز هم نمی تواند گراوند را از سایه سنگین سالاری بیرون بیاورد.

گراوند در سایه استاندار پیشین گیر افتاده و هر حرکتی کند برداشت عمومی آن است که در پی تحقق شروطی است که در قبال آن کرسی استانداری را تصاحب نموده است.
او یا باید به مردم استان اثبات کند دینی به کسی ندارد و در خصوص دلایل انتصاب های اخیر رو در رو با مردم سخن بگوید یا اینکه به همین گونه ادامه دهد و تصویری از یک استاندار منفعل را بیشتر و بزرگتر به نمایش بگذارد.

به نظر می رسد دولت دوازدهم با تغییر در رویکرد خود و انتصاب استانداران غیر بومی عملا اعتماد ایجاد شده در جوانان ناشی از توجه به منابع انسانی مناطق و امیدواری به آینده را با بدگمانی معاوضه کرد.

استاندار غیر بومی بوشهر با گذشت پنج ماه از زمان شروع به کار خود در این سمت چشمه هایی از برتری و تفوق خود بر نیروهای بومی استان را نشان نداده تا افکار عمومی قانع شود دولت دلایل منطقی برای ترجیح او بر نیروهای بومی داشته است.

با این رویکرد چالشهای استان بوشهر در سالهای پیش رو بیشتر و جدی تر خواهد بود و کار خورشیدی در معاونت اجتماعی و سیاسی استان دشوار است.

شاید خورشیدی بتواند نمایش مقتدرتر و مطمئن تری از استانداری غیر بومی ها را در دولت دوم تدبیر و امید به اجرا بگذارد و از تصویر مغشوش ایجاد شده در اذهان عبور کرده و به قلوب صادق مردم استان نزدیک شود.

ارکستر استانداری بوشهر به رهبری مقتدر و خلاق نیاز دارد تا این مجموعه ناهمگن را هماهنگ کند و به روزتر و فعال تر در قبال چالش های پیش رو موضع بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار استان بوشهر
تبلیغات
width="173"