حرفه آموزی و مهارت یابی باید در اولویت برنامه های آموزشی قرار گیرد

شناسه خبر: 48981 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: امام جمعه کاکی در نشست با رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتی گفت: مهارت آموزی و احیای مشاغل سنتی، رونق اقتصادی خانوار را به همراه دارد.

حجت الاسلام محمد محمدی اظهار کرد: ایجاد فرصت‌های مناسب شغلی، افزایش تولید و درآمد افراد جامعه از جمله مواردی است که فنی وحرفه‌ای در آن نقش دارد.

وی افزود: تقویت بنیه اقتصادی خانوارها و کاهش بیکاری از آثار آموزش‌های موفق در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای است و این سازمان توانسته است با جلب توجه آحاد جامعه به‌خوبی فعالیت‌های خود را در جامعه ایفا کند.

حجت الاسلام محمدی یکی از ضرورت‌ها و الزامات رشد و توسعه اقتصادی را داشتن یک نظام آموزشی برای ایجاد مهارت‌های لازم در سرمایه‌های انسانی برشمرد و ادامه داد: در اسلام  توجه خاصی به داشتن مهارت و یادگیری و آموزش شده است.

امام جمعه بخش کاکی اظهار کرد: آموزش فنی و حرفه ای از رکن های مهم و اساسی برای ورود افراد به بازار کار و دستیابی به شغل های پایدار و باثبات محسوب می شود.

محمد جواد کاشفی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتی نیز افزود: انتقال مهارت های مختلف به افراد جامعه هدف، پرکردن فضا یا خلاهای مهارتی افراد، ایجاد فضاهای کاری تازه، فراهم سازی زمینه های پرورش افکار در کنار فرصت های شغلی، رفع نیازهای بازار کار با رشد افراد کارآفرین از کارکردهای موثر آموزش های تخصصی به شمار می رود.

وی اظهارکرد: در این راستا سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با توجه به اهمیت موضوع اشتغالزایی چندین محور را در برنامه های خود قرار داده که طرح آموزش های بازار محور یا مدل آموزش، بازرایابی، تولید و فروش نمونه ای از آن است.

کاشفی تاکید کرد: گسترش آموزشهای فنی و حرفه ای در استان نیازمند تحول شگرف در نوع نگاه به این نوع آموزشها می باشد و تعامل بین امامان جمعه و روسای مراکز آموزش فنی و حرفه ای منجر به ایجاد اشتیاق به فراگیری مهارت ها در بین جوانان متقاضی شغل خواهد شد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات