آموزشهای فنی و حرفه ای در دشتی تقویت می شود

شناسه خبر: 49090 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتی گفت: باید به دنبال بومی سازی تمامی حرفه ها و مهارت ها در نقاط مختلف استان بود تا بتوان با اتکا به درون استان و استفاده از توانایی های درونی، مجموعه اهداف اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی را تحقق بخشید.

محمد جواد کاشفی در حاشیه دیدار از کارگاه آموزشی صنایع دستی در بخش شنبه اظهار داشت: باید باتوجه به ظرفیت ها در هر شهرستانی، آموزش های فنی و حرفه ای را ترویج داد و با مهارت آموزی و با برقراری نوعی ارتباط با طبیعت و نیازهای موجود به خودکفایی رسید.

وی با اشاره به اینکه ترویج مهارت به استقلال کشور کمک می کند و استقلال کشور با تقویت اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی محقق می شود، اظهار کرد: اگر نیروی انسانی توانمند به دانش، مهارت و نگرش و دیدگاه کارآفرینانه ای داشته باشد توسعه پایدار را به همراه دارد.

کاشفی یکی از راه های فعلیت بخشی ظرفیت های شهرستان دشتی را، تقویت آموزش های فنی و حرفه ای با همکاری مسئولین شهرستان دانست و افزود: آموزش های مهارتی به دلیل توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقای توانمندی های فناورانه به عنوان یکی از ارکان اساسی در برنامه های توسعه است که می تواند نقش مهمی را در دستیابی به اهداف توسعه ایفا نماید.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتی با اشاره به این که راهی جز توجه ویژه به توسعه تکنولوژی و مهارت خود نداریم، ابراز داشت: باید با مهارت افزایی، توسعه قابلیت های مدیریتی و نوسازی فرآیندهای خدماتی، صنعتی و کشاورزی و نوسازی فرآیندها، جریان اقتصادی خود را شکوفا کنیم.

وی توسعه مهارت های فنی در همه بخش ها و روستاهای شهرستان دشتی را از برنامه های آموزش فنی و حرفه ای شهرستان در سال جاری دانست و تاکید کرد: توسعه در هر منطقه ای با پرورش نیروی انسانی ماهر محقق می شود و تربیت نیروی انسانی توانمند با توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در آن بخش امکان پذیر خواهد بود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات