ایستگاه مطالعه در تامین اجتماعی شهرستان دشتی برپا شد

شناسه خبر: 51146 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: با هدف توسعه فرهنگ کتاب خوانی، در آیینی ایستگاه مطالعه در اداره تامین اجتماعی شهرستان دشتی ایجاد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی در این آیین گفت: فرهنگ محوری ‌ترین برگ هویتی یک ملت محسوب می‌ شود و یکی از راه ‌های مهم توسعه فرهنگی اهمیت دادن به مساله کتاب، کتاب‌ خوانی و ترویج مطالعه در جامعه است.

حمید زارعی افزود: از شاخص‌ های مهم توسعه ‌یافتگی هر جامعه سرانه بالای مطالعه، میزان تولید و مصرف اطلاعات و کالاهای فرهنگی در آن جامعه است و بنا بر اهمیت این مساله اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت دستگاه های مختلف به راه اندازی ایستگاه مطالعه در اماکن عمومی و ادارات پرداخته است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی ادامه داد: برای افزایش مطالعه و تشویق به کتاب خوانی و اهمیت دادن به کتاب ایجاد ایستگاه های مطالعاتی در اماکنی که شهروندان به ناچار باید زمان هایی را به انتظار بگذرانند در دستور کار قرار گرفته شده است.

وی بیان کرد: رونق فرهنگ مطالعه به یک عزم جدی و تعامل فرا دستگاهی نیاز دارد تا شاید کتاب در میان سایر رسانه ها بتواند جایگاه خود را به دست آورد و از اهتمام تامین اجتماعی دشتی در تامین قفسه های کتاب سپاسگزارم.

رئیس اداره تامین اجتماعی دشتی اظهار داشت: اگر به دنبال رونق و گسترش فرهنگ مطالعه هستیم باید از کوچکترین فرصت شهروندان نیز برای ارتقای سرانه مطالعه استفاده کنیم.

سید ایمان بکاء اضافه کرد: روزانه تعداد زیادی از شهروندان دقایق بسیاری را در تامین اجتماعی سپری می کنند و شاید این فرصتی خوب برای ترویج فرهنگ مطالعه و گذران اوقات فراغتشان باشد.

وی بیان کرد: ایستگاه های مطالعه اتفاقی خوب و مفید برای ترویج فرهنگ مطالعه است و در این اداره چهار قفسه کتاب برای این منظور در نظر گرفته شده است.
منبع: ایرنا

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات