استقبال سرد کشاورزان بوشهری از خرید توافقی گوجه فرنگی

مند: رئیس روابط عمومی جهاد کشاورزی استان گفت: کشاورزان برای فروش گوجه فرنگی تاکنون به مراکز خرید توافقی تعاونی روستایی و تعاونی تولید کشاورزی استان مراجعه نکرده اند اما استقرار مراکر خرید توافقی ثبات را به بازار تولید این محصول برگردانده است.

حسن شجاعی در جلسه هماهنگی برگزاری جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی که با حضور مسئولین روابط عمومی ادارات تابعه جهاد کشاورزی استان در شهرستان دشتی برگزار شد افزود : اتحادیه تعاون روستایی استان با چهار مرکز و اتحادیه تعاونی تولید با دو مرکز خرید توافقی درتنگ ارم، برازجان، کاکی، شنبه، بردخون و آبدان استقرار دارند تا اگر نیاز شد گوجه فرنگی کشاورزان را خریداری کنند.

وی با اشاره به آغاز برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل در استان گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون ۱۷۰ هزار تن گوجه فرنگی از مزارع استان بوشهر برداشت شده است.

حسن شجاعی اظهار داشت: در سال جاری حدود ۱۲ هزار هکتار از اراضی استان بوشهر زیر کشت گوجه فرنگی قرار گرفته که پیش بینی می شود  ۶۰۰ هزار تن گوجه فرنگی از این مزارع برداشت شود.

وی از برداشت محصولات صیفی و سبزیجات در سطح استان خبر داد و گفت:  در حال حاضر سطح زیر کشت محصول سبزی و صیفی و گوجه فرنگی در سطح استان بوشهر بیست دو هزار و ۵۰۰ هکتار است که پیش بینی می شود ۸۵۰ هزار تن محصول از این مزارع برداشت شود.

وی خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته تلاش داریم بخش کشاورزی استان بوشهر جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی را به صورت باشکوه برگزار کند.

منبع: مهر (با تغییر تیتر و لید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار استان بوشهر
تبلیغات
width="173"