پروانه بهره‌برداری از معدن سنگ مرمریت شیرینه دشتی صادر شد

شناسه خبر: 51246 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دشتی گفت: پروانه بهره‌برداری از معدن سنگ مرمریت شیرینه دشتی برای بهره‌برداری بخش خصوصی از این معدن در دشتی صادر شده است.

داریوش رزمی در گفتگو با مند با اشاره به اینکه این شهرستان از معادن گوناگونی برخوردار است اظهار داشت: پروانه بهره‌برداری از معدن سنگ مرمریت شیرینه دشتی برای بهره‌برداری بخش خصوصی از این معدن در دشتی صادر شده است.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد تومانی افزود: برای بهره‌برداری ازمعدن سنگ مرمریت شیرینه دشتی به بیش از ۱۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز است که در گام نخست بیش از ۱۰۰ اشتغال صنعتی و معدنی مستقیم در پی دارد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دشتی بیان کرد:این سنگ از استاندارد خوبی برخوردار است و پیش بینی می‌شود با تکمیل زنجیره ارزش میزان اشتغال به مراتب بیشتر از حجم اولیه باشد.

رزمی خاطرنشان کرد: سنگ‌های مرمریت از نوع سنگهای تزئینی بوده که کاربرد بسیار زیادی در صنعت ساختمان دارد.

وی گفت: پس از عملیات پی جویی معدن مرمریت توسط بخش خصوصی صنایع فرآوری مرتبط با صنایع سنگهای تزئینی در سطح شهرستان دشتی مستقر می‌شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دشتی با قدردانی از حمایت رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان بوشهر و فرماندار دشتی افزود: با بهره برداری از معدن سنگ مرمریت شیرینه دشتی زمینه اشتغال مستقیم دهها نفر را در صنایع فرآوری مرتبط فراهم می‌کند.

رزمی با بیان اینکه سرمایه گذار بخش خصوصی در سنگ مرمریت سرمایه‌گذاری می‌کند تصریح کرد: آمادگی سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد تومانی در طرح مذکور فراهم شده که یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی در صنایع معدنی در سطح استان است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات