Warning: Use of undefined constant full - assumed 'full' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/mondir/public_html/wp-content/themes/Mond/header.php on line 72

اهداف و رویکرد ائتلاف «پیشگامان توسعه پایدار» در انتخابات اتاق بازرگانی بوشهر

شناسه خبر: 51380 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: نهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی بوشهر همزمان با سراسر کشور برای تعیین ۱۵ عضو هیات نمایندگان در روز شنبه ۱۱ اسفند برگزار می شود.

نهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی بوشهر همزمان با سراسر کشور برای تعیین ۱۵ عضو هیات نمایندگان در روز شنبه ۱۱ اسفند برگزار می شود.

متن بیانیه “اتئلاف پیشگامان توسعه پایدار” در ادامه می خوانید:

 

این گروه (ائتلاف) اهداف، برنامه‌ها، سیاست ها و خط‌ مشی‌های خود را در چارچوب اساسنامه و آیین نامه‌های اتاق بازرگانی و قوانین حاکم بر دولت جمهوری اسلامی و با رعایت موازین اخلاقی در جهت بالا بردن سطح خدمات به بخش خصوصی در راستای توسعه پایدار،ارائه می‌کند.

 

گروه پیشگامان توسعه‌ی پایدار، کسانی هستند که از سال ۱۳۸۲ خورشیدی و با شروع دوره‌ی پنجم اتاق،با انگیزه ایجاد تحول و تغییر به اتاق بوشهر راه یافتند. این گروه «پیشگامان توسعهِ پایدار» با احترام به مدیران وقت اتاق بوشهر، منتقد عملکرد مجموعه اتاق بوشهر و ایران بوده و با پیوستن به جمع تحول‌خواهان اتاق ایران در آن مقطع تاریخی،جریانی را بنا نهادند که در نهایت منجر به تغییرات اساسی در اتاق بوشهر و ایران شد؛تغییراتی که اگر با مقاومت‌های سنتی و البته طبیعی در مجموعه‌ی اتاق ایران روبرو نمی‌شد، شاید می توانست مسبب حرکت‌های سریع و پایدارتری در اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور شود.
گروه پیشگامان توسعه پایدار بر سر همان عهدی است که از دوره پنجم اتاق با اعضای خود بسته است؛ یعنی تلاش برای «تغییر و تحول» که جزیی جدانشدنی از خواسته‌های تک‌تک اعضای گروه است.
شعار همیشگی ما از سال ۱۳۸۲ خورشیدی تاکنون، جدی گرفتن «تغییر» و حرکت در مسیر تحول و اصلاح است. لذا در آستانه‌ شروع سال جدید خورشیدی و تغییر طبیعت، ما نیز با وعده‌ رفتن به سمت تغییر و تحول مداوم، اعضای محترم اتاق، دوستان و همکاران عزیزمان را به مشارکت در تغییر و تحولات آتی اتاق دعوت می‌کنیم.
کارهایی که قبلاً این گروه در راستای ایجاد تغییر و تحول انجام داده، با پشتیبانی و همراهی شما اعضای منصف و بزرگوار اتاق بوده و در مقابل همگان است و نیاز به یادآوری آنها نیست. بر این اساس، در این فرصت به صورت کوتاه، اهداف و جهت‌گیری‌های خودمان برای دوره‌ی نهم اتاق را تشریح می‌کنیم.
اهداف و جهت‌گیری‌ها برای دوره‌ی نهم اتاق:
۱) ما فکر می‌کنیم آموزش و یادگیری رکن اصلی توسعه‌ی منابع انسانی به عنوان مهمترین عنصر توسعه اقتصادی است. در دوره‌ای که گذشت، به گواهی آمار و ارقام،اتاق بوشهر تلاش زیادی در برگزاری دوره‌های آموزشی مؤثر به خرج داد و در این زمینه رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داد.در دوره‌ ی آینده نیز، اتاق عزم جدّی در برگزاری دوره‌های آموزشی کاربردی برای اعضای محترم خود دارد. دوره‌های آموزشی هزینه های تقریباً زیادی برای اتاق داشته است، اما افتخار داریم بگوئیم که از اعضای محترم هیچ هزینه‌ای دریافت نکرده‌ایم.
۲) متأسفانه به واسطه‌ نوع رفتار دستگاه‌های دولتی در مواجهه با بخش خصوصی، بارها شاهد تخطی از قوانین و مقررات مرتبط با فضای کسب و کار (به صورت عام و خاص) بوده ایم. ما متعهد به دفاع از حقوق اعضای‌ محترم اتاق چه با طرح دعاوی حقوقی و چه با پشتیبانی و مشاوره‌ی حقوقی و قضائی هستیم و این مهم را با تشکیل واحد حقوقی در اتاق به انجام خواهیم رساند.
۳) در دوره‌ آینده، اتاق به کشف و پیگیری زیرساخت های کسب و کار در استان ادامه خواهد داد تا هر جا که مورد غفلت واقع شده، بازشناسی و فعال شود. در استانی مانند بوشهر که یکی از کم‌جمعیت ترین استان‌های کشور است، اما در مقابل دارای امکانات بالقوه‌ زیادی است، نرخ بالای بیکاری و درصد بالای مستمری‌بگیر از کمیته امداد امام خمینی(ره) به هیچ وجه پذیرفتنی نیست. حدود ۹۰۰ کیلومتر ساحل در کنار خلیج همیشه فارس، به تنهائی، امکانی بالقوه برای جان دادن به اقتصاد راکد استان است که باید مورد کاوش و بررسی و برنامه‌ریزی قرار گیرد.
۴) تصمیم داریم که به تأسی از اقدام در خور توجه و قابل ستایش دوستان و همکاران عزیزمان در اتاق تهران در برگزاری مراسم سالانه‌ی جایزه حاج امین الضرب، جایزه سالانه‌ای را به نام بزرگمرد عرصه‌ اقتصاد و سیاست بندر بوشهر و ایران، حاج محمد دهدشتی (معین التجار بوشهری) با هدف تقدیر و معرفی کارآفرینان منتخب هم‌استانی برگزار کنیم. در صورت موفقیت در انتخابات پیش رو، دبیرخانه دائمی همایش را در اتاق بوشهر مستقر کرده و در زمستان آینده، اوّلین همایش آن را برگزار خواهیم کرد.
۵) در حالی که بسیاری از کسب و کارهای قدیمی و سنتی بنا به دلایل گوناگونی در معرض تهدید و نابودی قراردارند، آموزش کشف و ورود در مقوله‌ی کسب و کارهای نوین «استارتاپی» ضرورتی فوری و انکارناپذیر دارد. دامنه‌ تنوع کسب و کارهای نوین به حدّی گسترده است که با شناسایی و عملیاتی کردن آنها، می‌توان منافع بسیاری کسب کرد. متأسفانه تک‌ساحتی بودن فعالیت های اقتصادی در استان بوشهر و انحصار آن در خدمات گمرکی باعث شده که هرگونه ناکامی در این زمینه، کل اقتصاد استان را به سمت رکود ببرد. لذا تغییر این رویکرد، بسیار ضروری است. علاوه بر آن، مشکلات ناشی از تحریم های ظالمانه و مشکلات ارزی کشور، فعالیت های مرتبط با واردات و صادرات کالا را با انسداد روبرو کرده که چشم‌انداز روشنی نیز برای خروج از آن وجود ندارد. لذا همه‌ ما چه اتاق و چه اعضای محترم چاره‌ای جز رجوع به کسب و کارهای نوین برای خروج از این بن‌بست نداریم.
۶) استان بوشهر دارای موقعیت بی‌نظیری در زمینه گردشگری است. اکنون که مسافرت‌های توریستی به خارج از کشور هم زمان با افزایش سرسام‌آور هزینه ها، به شدّت کاهش یافته است، تمرکز و برنامه‌ریزی برای توسعه گردشگری داخلی با مرکزیت بوشهر، کسب و کار استان را از کسادی بیرون می‌آورد. لذا عزم جدّی در شناسائی و معرفی و کمک به سرمایه گذاری در زمینه کشف این گنج نهفته را داریم.
۷) ما وظیفه خود می‌دانیم که برای کمک به امور بازرگانی(صادرات و واردات در بنادر استان بوشهر) نهایت تلاش و کوشش را با مطالبه گری از نهادهای ذی‌ربط مانند گمرک، بنادر و کشتیرانی و استانداری به کار بندیم.
خواهشمندیم ما را در ارائه برنامه‌های خود یاری کرده و همچنین با انتخاب شایسته، اتاق آتی بندر بوشهر را تقویت نمایید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات