مجوز پرورش ۴۰ هزار تن ماهی در قفس در استان صادر شد

مند: مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: مجوز پرورش ۴۰ هزار تن ماهی در قفس در دریا برای استان صادر شده است.

عباسعلی زنده بودی بیان کرد: آبزی‌پروری از ظرفیت‌های بزرگ استان بوشهر در زمینه اشتغال و تولید است و اجرای طرح‌های آبزی پروری در زمین‌های مساعد در این استان در دستور کار قرار دارد.

وی در نشست بررسی مسائل و مشکلات مردم روستای زیارت ساحلی شهرستان دشتی با بیان اینکه اهتمام دولت نسبت به اجرای این طرح‌ها جدی است افزود: در همین راستا برای  پرورش۴۰ هزار تن ماهی در قفس در دریا برای این استان مجوز صادر شده است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر تصریح کرد: با توجه به نرخ بیکاری در این استان و کمبود زمین، متقاضیان زیادی از این طرح‌ها استقبال کردند.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر در شهرستان‌های دشتی، تنگستان، گناوه، دیلم و بوشهر طرح‌های آبزی پروری در حال اجرا است.

زنده بودی تصریح کرد: مطالعات برای اجرای طرح‌های آبزی پروری دور از ساحل نیز در دستور کار قرار دارد و امسال ۳۰ میلیارد ریال برای مطالعات این طرح در شهرستان‌های دیلم، گناوه، دشتی و بوشهر اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: یکی از دیگر برنامه‌های شیلات استان استفاده از آب‌های نامتعارف برای اجرای طرح‌های آبزی‌پروری است که هم اکنون در کنار کار کشاورزی در ۱۵ نقطه استان بوشهر در حال اجرا است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر از آماده‌سازی شهرک شیلاتی به مساحت ۸۰ هکتار در روستای زیارت ساحلی شهرستان دشتی خبر داد و افزود: پیش‌بینی می‌شود حدود ۳۰ مزرعه برای پرورش میگو در این شهرک آماده‌سازی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار استان بوشهر
تبلیغات
width="173"