نائب رئیس شورای شهر خورموج:

پروژه های عمران شهری خورموج از برنامه زمانبندی عقب است

شناسه خبر: 51821 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: نائب رئیس شورای شهر خورموج گفت: پروژه های عمران شهری در شهر خورموج بسیار کند پیش می رود و جدیت لازم در مجموعه شهرداری برای تکمیل پروژه ها بر اساس برنامه زمانبندی نیست.

رضا رضایی در گفتگو با مند اظهار داشت: در حال حاضر ۱۴پروژه عمرانی با اعتبار حدود ۱۱میلیارد تومان در جای جای شهر در حال اجرا است و پیش بینی می شود با تکمیل آنها بخشی از مطالبات و توقعات شهروندان از شورای پنجم شهر محقق شود.

وی گفت: حدود نه میلیارد تومان از این پروژه ها از محل ارزش افزوده و داخلی و دو میلیارد تومان از محل اعتبارات تملک دارایی ها تامین اعتبار شده است.

رضایی افزود: احداث پنج پارک محله ای، آسفالت نزدیک به صد هزار متر مربع از معابر، ترمیم پنج هزار متر مربع از آسفالت فرسوده معابر، احداث ایستگاه شماره ۲ آتش نشانی، ممیزی و نقشه برداری هوایی، مطالعات تجمیع و توسعه بازار مرکزی، احداث دیوار حفاظتی دره میرشکاری و سنگ فرش پیاده روهای معابر از جمله این پروژه ها است.

رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر خورموج با اشاره به جزئیات اجرای پنج پارک محله ای گفت: بیش از سه میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان در پنج محله شهر خورموج به احداث پنج پارک محله ای اختصاص یافته است.

رضایی اضافه کرد: پارک محله ای حاشیه دره میر شکاری (غدیر) به مساحت ۶۷۰۰ متر مربع با اعتبار یک میلیارد و دویست میلیون تومان از اعتبارات ارزش افزوده، پارک محله ای چمران به مساحت ۴۸۰۰ متر مربع با اعتبار هشتصد بیست میلیون تومان از اعتبارات ارزش افزوده، پارک محله ای مسجد آذربایجانیها به مساحت ۲۲۰۰ متر مربع با اعتبار پانصد و هفتاد میلیون تومان از اعتبارات ارزش افزوده، پارک ورودی میدان بصیرت به مساحت ۷۲۰۰ متر مربع با اعتبار چهار صد میلیون تومان به صورت امانی از اعتبارات ارزش افزودهو پارک محله ای لنگک خمینی آباد به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع با اعتبار دویست و پنجاه میلیون تومان به صورت امانی و از اعتبارات ارزش افزوده در حال اجرا است.

وی گفت: در حال حاضر چندین پروژه زیرسازی، آسفالت و روکش و ترمیم معابر نیز با اعتبار بیش از پنج میلیارد تومان در شهر در حال انجام است.

روکش آسفالت معابر به مساحت ۳۱۰۰۰ متر مربع با اعتبار نهصد و نود میلیون تومان از اعتبارات ارزش افزوده، آسفالت معابر به مساحت ۵۳۰۰۰ متر مربع با اعتبار دو میلیارد و هشتصد میلیون تومان از اعتبارات ارزش افزوده، آسفالت معابر به مساحت ۱۳۰۰۰ متر مربع با اعتبار نهصد و سی میلیون تومان از اعتبارات تملک دارایی ها و ترمیم آسفالت معابر به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع با اعتبار چهار صد و پنجاه میلیون تومان از اعتبارات ارزش افزوده از دیگر پروژه های عمرانی شهری خورموج است.

رضایی افزود: ساختمان ایستگاه شماره ۲ آتش نشانی با اعتبار دویست و پنجاه میلیون تومان به مساحت ۶۰۰ متر مربع به صورت امانی و از محل اعتبارات ارزش افزوده، دیوار حفاظتی دره میرشکاری با اعتبار یک میلیارد و دویست میلیون تومان از محل اعتبارات تملک دارایی ها، پروژه ممیزی و نقشه برداری هوایی با اعتبار ششصد میلیون تومان از محل اعتبارات ارزش افزوده، پروژه مطالعات تجمیع و توسعه بازار مرکزی با اعتبار صد میلیون تومان از محل اعتبارات ارزش افزوده و سنگ فرش پیاده رو معابر با اعتبار چهار صد و پنجاه میلیون تومان از محل اعتبارات ارزش افزوده در حال اجرا است.

وی با انتقاد از مجموعه مدیریت شهری، به کیفیت پایین و سرعت کند اجرای پروژه های سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: عدم ارزیابی توان پیمانکاران قبل از تشریفات مناقصه، عدم درج شرایط خصوصی پیمان در پروژه های شهری برای بازدارندگی از عملکرد ضعیف اجرایی و نبود نیروی کافی نظارت در واحد عمران شهرداری خورموج با توجه به حجم زیاد پروژه از عوامل کندی و کیفیت نامطلوب پروژه های عمران شهری در شهر خورموج است.

رضا رضایی به احداث دو پارک محله ای در محلات فرسوده شهر خورموج نیز اشاره کرد و گفت: این پارک ها در ستاد بازآفرینی بافت فرسوده شهری پس از اعلام نیاز توسط مجموعه مدیریت شهری خورموج تصویب شده و جزو تعهدات مسکن و شهرسازی استان است و ربطی به پیگیری فرد خاصی ندارد.

نائب رئیس شورای شهر خورموج اضافه کرد: این دو پارک که یکی در جنوب قلعه محمدخان و یکی در پشت بازار قدیم شهرداری احداث می شود، دارای اعتباری به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان است که از سوی اداره کل مسکن شهرسازی استان تامین اعتبار و اجرا می شود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات