Warning: Use of undefined constant full - assumed 'full' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/mondir/public_html/wp-content/themes/Mond/header.php on line 72

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان خبر داد:

اراضی شهرکهای صنعتی آماده واگذاری به سرمایه گذاران بخش خصوصی

شناسه خبر: 51855 سرویس: آرشیو, اخبار مهم, خبر ویژه

مند: مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گفت: تمامی زیرساخت های لازم در شهرکهای صنعتی انجام شده و اراضی این شهرک ها آماده واگذاری به سرمایه گذاران برای ایجاد صنایع کوچک است.

مهدی صفوی اظهار داشت: به جای اینکه صاحبان صنایع جدا از هم اقدام به احداث واحد تولیدی نمایند شرکت شهرکهای صنعتی با تمرکز بر تامین زیرساخت ها تمامی امکانات زیرساختی برای استقرار یک واحد صنعتی را تامین کرده تا سرمایه گذاران بتوانند بدون دغدغه منابع خود را در تولید و ارزش افزوده سرمایه گذاری کنند.

وی در گفتگو با خبرنگاران در روز حمایت از صنایع کوچک گفت: علاوه بر این سرمایه گذارن می توانند از امکانات مشاوره، آموزش، تامین مالی و استفاده از تجارب سایر کشورها نیز بهره مند شوند.

صفوی افزود: اگر سرمایه گذاری بخواهد صنعت خود را احداث کند نیازمند کسب استعلام های گوناگون از مراجع مربوطه است اما در شهرکهای صنعتی استان هر سرمایه گذاری می تواند در مدت کمتر از سه ساعت زمین مورد نیاز را تامین و در یک روز تمامی استعلام های لازم را اخذ نماید.

شرکت شهرکهای صنعتی استان بوشهر
وی گفت: در پایان یک روز سرمایه گذار اسناد زمین را دریافت می کند که می تواند از آن به عنوان وثیقه برای تامین مالی در بانک ها و بنگاه های اقتصادی استفاده کند.

مدیرعامل شهرکهای صنعتی استان اضافه کرد: در حال حاضر ۲۰ شهرک، ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه در استان در پهنه ای به مساحت ۵۶۰۰ هکتار ایجاد شده که ۱۴۰۰ هکتار آن عملیاتی شده و ۴۶۰ هکتار به واحدهای متقاضی سرمایه گذاری واگذار شده است.

صفوی افزود: ۸۰۰ قرارداد صنعتی با سرمایه گذارن منعقد شده و ۳۵۰ واحد توانسته اند پروانه فعالیت خود را دریافت کنند که در مجموع ۵ هزار اشتغال در این مناطق ایجاد شده است.

وی گفت: ما در شهرک های صنعتی در واقع هیچ گونه بهایی در قبال واگذاری زمین از سرمایه گذار دریافت نمی کنیم و مبلغ مختصری که از سرمایه گذار طی تامین نقدی و اقساط چهار و پنج ساله دریافت می کنیم هزینه زیرساخت هایی از قبیل آب، برق، گاز، مخابرات و سایر خدمات زیربنایی است.

شرکت شهرکهای صنعتی استان بوشهر

صفوی تصریح کرد: با این وجود دولت برای حمایت از سرمایه گذاران صنایع کوچک هزینه تامین زمین و زیرساخت ها در شهرک های صنعتی را به کمتر از نصف بهای پیشین تقلیل داده است و سعی کرده است هزینه انشعابات گوناگون را نیز به نسببت پایین بیاورد.

وی گفت: پیش تر مبالغی معین برای تامین آب و برق و انشعابات دیگر از سرمایه گذاران اخذ می شد و این برای تمامی صنایع یکسان بود اما در شرایط فعلی هر کدام از این زیرساخت ها به میزان نیاز سرمایه گذار در اختیار او قرار می گیرد که توانسته هزینه انشعابات را به مقدار قابل توجهی تقلیل دهد.

صفوی اظهار داشت: به منظور تامین مالی سرمایه گذارن، صندوق ضمانت شهرک های صنعتی ایجاد شده تا واحدهای تولیدی مجبور به تامین مالی از منابع بانکی با سودهای بالا نباشند.

شرکت شهرکهای صنعتی استان بوشهر

وی گفت: ما همچنین یک شبکه تامین بازار و مشتری را نیز برای سرمایه گذاران ایجاد کرده ایم و حتی امکان داد و ستد صنایع با یکدیگر و با تضمین های صندوق ضمانت تا مبالغ خوب را به وجود آورد ه ایم.

نفت از احداث صنایع کوچک در شهرک های صنعتی حمایت کند

مدیرعامل شهرک های صنعتی استان با اشاره به احداث چندین شهرک صنعتی در کناره خطوط انرژی در شهرستانهای پیرامون عسلویه و منطقه پارس گفت: تمامی زیرساخت های در این شهرک ها آماده شده و اراضی آماده واگذاری به سرمایه گذاران برای ایجاد صنایع کوچک و پایین دست صنایع مادر در شهرک های صنعتی است.

مهدی صفوی گفت: پانصد هکتار از اراضی منطقه پارس نیز برای احداث صنایع پایین دست جانمایی شده است اما در نبود حمایت های نفت از سرمایه گذاران خرد زنجیره صنایع پایین دست در منطقه پارس و شهرک های صنعتی پیرامون شکل نگرفته است.

وی گفت: در دیدارهای گوناگون با مدیران ارشد سازمان منطقه ویژه پارس ما اعلام آمادگی کرده ایم و حاضریم زیرساخت های لازم در شهرک های صنعتی را برای ایجاد صنایع پایین دست در اختیار سرمایه گذاران قرار دهیم.

صفوی اضافه کرد: به منظور بازاریابی برای صنایع موجود در شهرک های استان و معرفی آنها به بازار منطقه پارس و همچنین تامین برخی از نیازمندیها و خوراک این صنایع دفتری در منطقه پارس باز شده است و به زودی اولین نمایشگاه توانمندیهای صنایع کوچک استان در منطقه پارس برگزار می شود.

شرکت شهرکهای صنعتی استان بوشهر

مدیرعامل شهرک های صنعتی استان تصریح کرد: توقع ما از نفت حمایت بیشتر و توجه به صنایع بومی شکل گرفته در استان و کمک و حمایت از این صنایع برای بالندگی بیشتر است.

صفوی همچنین از آمادگی شهرک های صنعتی برای استقرار واحدهای آلاینده محیط شهری خبر داد و گفت: شهرداری های استان اگر به دنبال ساماندهی صنایع آلاینده شهری هستند این آمادگی در شهرک ها وجود دارد تا این صنایع را در خود جانمایی و ساماندهی کند.

وی از ارتباط خوب دانشگاه و شرکت شهرک های صنعتی نیز خبر داد و گفت: با زنجیره صنایع مرتبط و تشکیل خوشه های صنعتی بخش قابل توجهی از مطالعات و برنامه ریزی های توسعه برای این خوشه ها به دانشگاه واگذار شده است و تلاش شده است دانشگاه و صنعت در شهرک ها در کنار هم قرار بگیرند.

صفوی از برنامه توسعه شهرک های صنعتی استان نیز سخن گفت و افزود: با محدودیت منابع تلاش ما برای استفاده بهینه از منابع موجود است بنابراین به جز مرکز استان و دشتستان برنامه خاصی برای توسعه شهرک های صنعتی در شهرستانهای دیگر نداریم.

شرکت شهرکهای صنعتی استان بوشهر
وی اضافه کرد: با رویکرد توسعه شهرک های صنعتی بر اساس توانمندی مناطق در آینده شهرک های صنعتی در شهرستانها اختصاصی و دارای برند خاص خود می شوند و در همین زمینه کلیه زیرساخت های موجود در شهرک صنعتی دلوار به استقرار صنایع مربوط به آبزیان اختصاص یافته است.

مدیرعامل شهرک های صنعتی با تاکید برای اینکه تنش های مالی ایجاد شده و تحریم ها با اتخاذ سیاست های مناسب در شهرک های صنعتی منجر به تعطیلی صنایع کوچک استان نشده است افزود: برخی از صنایع به دلیل قدمت و تغییر ذائقه بازار دیگر مشتری و تقاضای لازم برای تولید ندارند از این رو در پی تغییر خطوط تولید و به روز رسانی تولیدات آنها هستیم.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات