تاریخ انتشار : یکشنبه 31 شهریور 1398 - 11:55
کد خبر : 51954

آقای استاندار فریاد مردم تنگستان و دشتی نیز باشید

مند: اخیرا صنعت نفت تصمیم گرفته است به صورت هدفمند در مناطق نفتی و گازی کشور به تولید کالایی متمایز از کالا و خدمات تخصصی خود اقدام نماید.

این کالای اجتماعی، مسئولیت اجتماعی نامیده شده است. می دانیم این کالا ارتباط مستقیم با اعتماد اجتماعی جوامع محلی داشته و می تواند تصویری مثبت از صنعت نفت در افکار عمومی جوامع میزبان ایجاد نماید. لذا بهتر است تعریف جامع و کامل تری از کالای اجتماعی، مسئولیت اجتماعی داشته باشیم.

کالای اجتماعی، کالا یا خدمتی است که اولا بر اساس نیاز مخاطب بوده، در جغرافیا و قلمرو خاصی تعریف می شود و آحاد افراد جامعه را در بر می گیرد و همچنین با اصولی ترین روش، همسان و پایدار عرضه می گردد که بنا به یکپارچگی رفتاری و عمومیت داشتن خدمات بدون نگاه تبعیض آمیز معنای “توسعه پایدار” می یابد.
بر اساس این تعریف چون مسئولیت اجتماعی نفت از جنس کالای اجتماعی و نرم افزاری است، انتظار می رفت در تدوین نظام نامه جدید مسئولیت های اجتماعی صنعت نفت محدوده فعالیت حوزه نفوذ، محیط اجتماعی و نیاز اجتماعی قلمرو فعالیت بهتر و دقیق تر تعریف می شد.
همانگونه که مطلعید منطقه “عمومی” پارس یا “منطقه ویژه قدیم” که پایتخت انرژی و اقتصاد کشور لقب گرفته است شامل سه منطقه پارس جنوبی، پارس کنگان و پارس شمالی است.

پارس شمالی

منطقه پارس جنوبی به مساحت ۱۴۰۰۰ هکتار و به میزبانی جامعه محلی شهرستان عسلویه.
منطقه پارس ۲ به مساحت ۱۴۰۰۰ هکتار و به میزبانی جامعه محلی کنگان.
منطقه پارس شمالی به مساحت ۱۶۰۰۰هکتار در امتداد خط ساحلی شهرستان دیر تا دشتی و تنگستان.

پارس جنوبی
پنج میدان گازی گلشن، فردوسی، مند، پارس شمالی و فرزاد A و B در این محدوده واقع شده است و فعلا این منطقه بنا به صلاحدید وزارت نفت بعنوان پشتیبان پارس جنوبی منظور شده است.
بی درنگ در آینده شاهد برنامه ریزی جهت بهره برداری از این مخازن عظیم گازی خواهیم بود و تاثیر پذیری مستقیم صنعت بر شیوه زندگی، فرهنگ و ساختار این شهرستان ها ملموس تر خواهد شد. همچنین احتمال ظهور تعدادی پتروشیمی در منطقه پارس شمالی دور از ذهن نخواهد بود.
نادیده گرفتن حق مردم شهرستان های دیر، دشتی، تنگستان حتی خارگ و امام حسن و مناطق پیرامون میدان نفتی نرگسی از مسئولیت های اجتماعی صنعت نفت را نمی توان به غرض ورزی مدیران و مشاوران عالی رتبه نفت نسبت داد زیرا تا امروز شاهد هستیم که نفت خدمات ارزشمندی در قالب مسئولیت های اجتماعی خود به مردم استان ارائه نموده است و در این بین این دو شهرستان نیز مانند بقیه نقاط استان از خدمات نفت بهره مند بوده اند.
مردم شهرستان های دشتی و تنگستان از شما انتظار دارند همانطور که فریاد عدالت خواهی مردم شریف شهرستان دیر در احیای حق مسلم آنان بودید، فریاد مردم این دو شهرستان نیز باشید.

پارس جنوبی
اینجانب از همه مسئولان و افراد ذی نفوذ، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و ائمه جمعه دو شهرستان تمنا دارم که برای احیا حقوق مردم دو شهرستان و لحاظ نمودن دشتی و تنگستان در لیست منطقه ۱ از مناطق بهره مند از مسئولیت های اجتماعی صنعت نفت تلاش و پیگیری نمایند و خواسته مردم این حدود را به گوش مسئولان و متولیان صنعت نفت در کشور برسانند.

محمد پاکدل

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.