ماجرای مرگ مادری که رسانه ای شد

پرونده برای بررسی تخصصی به نظام پزشکی ارسال شد

شناسه خبر: 52031 سرویس: آرشیو, اخبار مهم, خبر ویژه

مند: در پی فوت غیرمنتظره مادری باردار در بیمارستان خورموج، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با صدور اطلاعیه ای نوشت: پرونده این اتفاق به سازمان‌های انتظامی از جمله نظام پزشکی ارجاع داده می‌شود.

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در اطلاعیه‌ای ضمن ابراز تاسف از درگذشت غیرمنتظره مادر باردار در بیمارستان زینبیه (س) خورموج اعلام کرد: گروه نظارت بر درمان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به محض اطلاع از وقوع این رویداد تلخ به بیمارستان خورموج اعزام شدند و علت حادثه را بررسی کردند.

بر اساس گزارش اولیه تیم نظارت، متوفی بانویی ۳۵ ساله بود که شکم پنجم و ماه آخر بارداری خود را سپری می‌کرده است.

او ساعت ۲۲:۵۰ جمعه سوم آبان، با شکایت از آبریزش کیسه آب از دو روز قبل تر، به زایشگاه بیمارستان زینبیه (س) خورموج مراجعه می‌کند و بستری می‌شود.

بر اساس پرسشنامه موجود در پرونده بیمار مبنی بر نبود حساسیت دارویی، به دلیل گذشت بیش از ۱۸ ساعت از پارگی کیسه آب، طبق پروتکل‌های درمانی وزارت بهداشت و به منظور پیشگیری از بروز عفونت، در ساعت ۲۳:۱۰ آمپول آمپی سیلین برای وی تزریق می‌شود.

همه شرایط درمانی روند طبیعی خود را طی می‌کرده و از آنجا که در بیمارستان زینبیه خورموج امکانات حضور همراه بیمار در اتاق‌های مجزای درد، زایمان و بازیابی LDR فراهم است، یکی از بستگان متوفی نیز در کنار وی حضور داشته اند.

این مادر باردار، در ساعت ۲:۳۵ شنبه چهارم آبان به طور ناگهانی بدحال و دچار تنگی نفس می‌شود و با توجه به وخامت حال وی، عملیات احیا قلبی و ریوی برای نجات جان این مادر و نوزاد آغاز می‌شود.

پس از بازگشت به زندگی، در سه نوبت احیای قلبی و ریوی و تلاش متخصصان زنان، بیهوشی، قلب و داخلی، برای نجات جان مادر و نوزاد با فوت مادر بی نتیجه می‌ماند.

بر همین اساس مقرر شد پرونده متوفی صورت برداری شود و پزشکی قانونی مراحل قانونی، بررسی پیکر را انجام دهد.

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تاکید کرده این پرونده را برای بررسی‌های تخصصی به سازمان‌های انتظامی از جمله نظام پزشکی ارجاع خواهد داد.
منبع: خلیج فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات