هشت بیمار جدید به مبتلایان کرونا در استان بوشهر اضافه شد

مند: دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر از بهبودی قطعی ١۶٠ بیمار مبتلا به کرونا در استان بوشهر خبر داد و گفت: ۸ نفر به لیست مبتلایان ویروس کرونا در بوشهر افزوده شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: از ۸ بیمار جدید، سه مورد بوشهر، دو مورد دشتستان، یک مورد دیلم، یک مورد گناوه و یک مورد دشتی به ثبت رسیده است.

وی تصریح کرد: سه بیمار جدید ساکن شهرستان بوشهر، خانم‌هایی ۵۶، ۵۴ و ۷ ساله هستند که هر سه در بیمارستان بستری بوده و دوره درمان خود را طی می‌کند.

دکتر کشمیری بیان کرد: دو بیمار جدید ساکن شهرستان دشتستان، آقایی ۲۵ ساله که در مرکز بیمار یابی شهرستان شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارد و سابقه تماس با بیمار کرونایی نیز داشته است و دیگر بیمار نیز پسر نوجوانی ۱۳ ساله بوده که پس از طی دوره درمان از بیمارستان ترخیص و در مراقبت خانگی قرار دارد.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر افزود: بیمار جدید ساکن شهرستان دیلم خانمی ۷۱ ساله است که دارای سابقه تماس با بیمار کرونایی دارد و در بیمارستان بستری بوده و دوره درمان خود را طی می‌کند.

دکتر کشمیری افزود: بیمار جدید شهرستان گناوه خانمی ۲۱ ساله که دارای سابقه تماس با بیمار کرونایی دارد و بیمار جدید شهرستان دشتی آقایی ۴۷ ساله است که هر دو در مرکز بیمار یابی شهرستان محل سکونتشان شناسایی ‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان (۳۱۷ نفر) تاکنون ۱۶۰ نفر از آنان بهبودیافته و ١٣٧ نفر نیز در منزل تحت مراقبت هستند و ۹ نفر دیگر نیز در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان هستند.

corona 17 ordibehesht

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با ابراز قدردانی از همراهی مردم در رعایت توصیه‌های بهداشتی افزود: توجه به دستورالعمل‌های رعایت فاصله اجتماعی، طلایی‌ترین کلید کنترل شیوع کرونا است و از عموم مردم تقاضا می‌کنم از برگزاری مراسم‌های دورهمی، جشن تولد وعروسی، ختم، خاک‌سپاری و هرگونه تجمع جداً خودداری کنند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: بیماری کرونااز بین نرفته، اگر افراد این بیماری را نادیده بگیرند بدون شک موجب مبتلای تعداد زیادی خواهد شد و این بیماری قربانی خواهد گرفت، بنابراین همکار کرونا در قربانی کردن افراد بیشتری نباشیم.
منبع: وبدا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار استان بوشهر
تبلیغات
width="173"