Warning: Use of undefined constant full - assumed 'full' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/mondir/public_html/wp-content/themes/Mond/header.php on line 72

سخنی با وکلای مردم استان در مجلس یازدهم

شناسه خبر: 52740 سرویس: آرشیو, اخبار مهم, یادداشت ها

مند: وکالت مردم صادق استان سعادتی بزرگ است که شایستگی های خاص می خواهد و علاوه بر اجر مادی پاداش های اخروی نیز در پی دارد.

از این رو فرصت کوتاه و طولانی وکالت مردم فرصتی مغتنم است و باید از هر لحظه آن برای برخورداری بیشتر تلاش کرد.

استان بوشهر در طول سالیان متمادی و به دلایل متعدد از رشد و پیشرفت عقب مانده و مشکلات مردم بر روی هم تلنبار شده است.

با وجود توانمندی های متعدد توسعه در استان کوچک بوشهر اما اکنون ارتزاق نزدیک به یک میلیون نفر در جای جای استان محدود به منابع سنتی و برخورداری های مردم کم و بیش کفاف زندگی و اداره امورات روزانه را می دهد.

وقتی امورات مادی برآورده نشود بعید است برخورداریهای فرهنگی و توسعه دانش و اندیشه عمق و غنای چندانی بیابد.

بنابراین به نظر می رسد باید راه های معاش مردم را متعدد و کیفیت زندگی در استان را بهبود بخشید.

بندر بوشهر

اینجانب بعنوان یک دوست و یک شهروند پیشنهاداتی که برآیند خواسته ها و مطالبات کل استان از شمال تا جنوب آن است خدمت شما عزیزان ارائه می دهم که امیدواریم مفید واقع شود.

اما قبل از بیان پیشنهادات باید عرض کنیم رجا واثق داریم که با نیت خدمت به مردم در این عرصه گام برداشته اید و آرزوی ما نیز موفقیت شما و محقق شدن خواست مردم است.

فلذا قطعا تلاش خواهید کرد که از ظرفیت های قانونی و حقوقی در اختیار خود در راستای رفاه و عزت مردم استان کمک بگیرید و در این مسیر قوه مجریه (دولت های فعلی و آتی) بازوی اجرایی شما خواهند بود و شما یا روش تعامل با دولت را انتخاب می کنید یا روش تقابل، ولی بدانید مردم ناظران دقیق و سختگیری هستند پس تمام اندیشه و گفتار شما و رفتار و اقدامات شما را تیزبینانه رصد می کنند و انتظار بحق دارند که گفتار و رفتار شما در خانه ملت برگرفته از اندیشه و خواست مردم باشد چونکه اعتمادشان ضمانت وکالت شماست.

و اما پیشنهادات؛

۱- خواست اولیه تمام مردم استان این است که در گام اول شروع مسئولیت اتحاد و وحدت ناگسستنی بین خودتان ایجاد کنید و مجمع نمایندگان استان مظهر اتحاد و همدلی باشد و سعی کنید از اتفاقات دوره گذشته مجمع نمایندگان استان درس بگیرید.

۲- مردم استان از شما انتظار دارند هر کدام از شما خود را نماینده فرد به فرد استان بدانید و از جزیره ای اندیشیدن و حوزه ای عمل کردن بپرهیزید، سعی کنید در وهله نخست فریاد مردم استان باشید و بعد حوزه انتخابی؛ چونکه مردم استان هر یک از شما را بعنوان نماینده خود می پندارند.

۳_ تلاش کنید کلان نگر باشید و نه خرد نگر، از تمام ظرفیت حقوقی خود در حل مسائل کلان استان بهره گیرید و از ورود به مسایل خرد مانند جابجایی افراد در سمت ها و پست های میانی برحذر باشید.

۴_ مسائل کلان استان را آسیب شناسی دقیق کنید و در این کار مجمع نمایندگان استان از کارگروه های تخصصی در همه حوزه مشورت گیرد و راهکار تعیین کنید.
برخی از مسایل کلان استان به زعم نگارنده موضوعاتی است که در ادامه قلمی می شود.

۱_۴ اشتغال؛ همه شما عزیزان بهتر می دانید که علیرغم وجود ظرفیت های ارزشمند صنایع نفتی و گازی همچنین پتانسیل های کشاورزی و گردشگری در استان، متاسفانه با بیشترین آمار بیکاری در بین جوانان مواجه هستیم لذا تلاش در جهت دار کردن ظرفیت صنایع پتروشیمی ها و مجموعه نفت از طریق تخصیص سهمیه ۱۰۰ درصد بومی تا صفر شدن نرخ بیکاری و افزایش سطح اشتغال ستودنی خواهد بود.

پارس جنوبی

همچنین احیا ظرفیت های ارزشمند کشاورزی استان بخصوص در دشتستان، دشتی، تنگستان و جم از طریق صادرات و توسعه صنعت گردشگری در کاهش نرخ بیکاری موثر می باشد. فراموش نکنیم حل نهایی مسئله‌ ته لجنی مردمان ساحلی و احیای گمرکات آن مناطق در جهت رشد اقتصادی منطقه مفید خواهد بود.

بازیهای بومی و محلی بوشهر

۲_۴ آموزش؛ متاسفانه وضعیت آموزش در استان و بخصوص برخی از شهرستان ها زیبنده مردم استان نیست و در برخی شهرستان ها مانند تنگستان بیشترین آمار مدارس تخریبی وجود دارد و در شهرهای دیگر نیز کمبود امکانات آموزشی رنج آور است.

۳_۴ بهداشت و درمان؛ به صراحت می توان گفت در حق مردم استان اجحاف شده و امنیت جانی در این استان وجود ندارد و شاهد هستیم اکثر مردم برای درمان خود به استان فارس و شهر شیراز مراجعه می کنند و علیرغم ثروتمند بودن استان از ذخایر طبیعی متاسفانه در بحث تجهیزات پزشکی و جذب پزشکان متخصص مشکل اساسی داریم.
استان ظرفیت آن را دارد که حداقل ۵ بیمارستان تخصصی و تخصصی و آزمایشگاهی در اکثر شهرهای خود و مرکز استان داشته باشد.

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
۵_۴ خطوط مواصلاتی؛ همانطور که خوب می دانید یکی از ارکان توسعه جامعه احداث خطوط مواصلاتی زمینی، هوایی، دریایی و ریلی است و با توجه به اینکه منابع عظیم طبیعی در استان پراکنده است و برای مدیریت کارآمد مرکز استان بر این منابع احداث خطوط بسیار حیاتی خواهد بود هم چنین حذف جاده های مرگ در اکثر نقاط استان که وضعیت آنها زیبنده نیست.

۶_۴ بحران آب؛ به جرات می توان گفت با وجود دریا در طولانی ترین خط ساحلی کشور متاسفانه مردم تمام شهرهای ساحلی استان با بحران و کمبود آب مواجه هستند که تسریع در تعیین تکلیف آب شیرین کن ها و احداث موارد جدید می تواند گره گشا باشد.

۷_۴ تولید استانی؛ در سال رونق تولید متاسفانه شاهد تعطیلی اکثر کارخانجات تولیدی در استان هستیم که این مزید بیکاری شده است.

برداشت رطب در بوشهر

احیای صنایع پایین دست پارس جنوبی، حمایت از کارخانه های ترکیبی در حوزه کشاورزی تاثیرگذار خواهد بود و اگر بتوانیم صنایع مادر را مکلف به تهیه ملزومات اداری و پروژه ای خود از تولید کنندگان استانی کنیم بسیار مفید خواهد بود.

۸_۴ فرهنگ و هنر؛ امیدواریم با فرهنگ و هنر بیگانه نباشید و مانند برخی تندروها در جامعه هنر و هنرمندان را غربزده معرفی نکنید و بدانید که این قشر به حمایت شما نیاز دارند.

۹_۴ ورزش ؛ خوب می دانید که استعداد ورزش و علاقمندی این حوزه در بین جوانان و مردم استان بسیار زیاد است و قطعا حمایت شماها در این حوزه نام نیکی از شما در اذهان مردم بجا خواهد گذاشت.

شاهین بوشهر
اما در پایان صادقانه عرض می کنم که مردم استان از یک چیز خیلی نگران هستند که مبادا مردم خود را فراموش کنید و بجای بیان خواسته های مردم و دفاع از حقوق آنان بطور کامل وقت خود را صرف مسایل کم بازده برای مردم و و پربازده برای دیگران کنید.

مردم به کاردانی و مدبر بودن شما اطمینان دارند و آنقدر مجرب و پخته هستید که نوید بخش جهش تولید و توسعه در تمامی حوزه ها باشید و امیدواریم تجربه ارزشمندتان و کارنامه پربارا شما در این دوره ۴ ساله گره گشا باشد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات