رئیس اتاق بازرگانی استان بوشهر خبر داد:

لنج های سفاری می توانند به بنادر امارات ورود کنند

شناسه خبر: 52773 سرویس: آرشیو, اخبار مهم, خبر ویژه

مند: رئیس اتاق بازرگانی استان بوشهر در گفتگو با #مند گفت: لنج های صفاری می توانند با معرفی کارگزار به بنادر امارات متحده عربی ورود کنند.

خورشید گزداری اظهار داشت: امارات متحده عربی با تعریف پروتکل های جدید اجازه ورود لنج های سفاری ایران به بنادر دبی را می دهد.

وی تصریح کرد: لنج های سفاری باید پیش از خروج از کشور نماینده و وکیلی در امارات انتخاب و مامور خرید کالاهای مورد نیاز خود و تحویل آن به بندر نمایند.

رئیس اتاق بازرگانی استان افزود: پس از تهیه کالا از سوی وکیل، لنج ها می توانند از بنادر استان خروج کرده و در بنادر دبی پهلو بگیرند و سه روز وقت دارند کالاهای خود را بارگیری و اجازه خروج دریافت نمایند.

لنج
گزدرازی تصریح کرد: طبق پروتکل های جدید کشور امارات برای جلوگیری از شیوع کرونا ملوانان لنجهای ایرانی باید زیر ۶۰ سال سن داشته باشند و اجازه پیاده شدن در بندر و ارتباط با کارکنان بنادر را ندارند.

وی گفت: بعد از ورود لنج به بنادر دبی پزشک اماراتی بر روی لنج حضور یافته و معاینات لازم را بر روی ملوانان انجام می دهد و در صورت سلامت ملوانان، لنج ها اجازه پهلوگیری و بارگیری می یابند.

گزدارای اضافه کرد: بارگیری نیز توسط کارکنان خود بنادر یا شرکتهای کشتیرانی انجام می شود و ملوانان حق تماس با این افراد را ندارند.

وی با اشاره به افزایش نرخ سفر برای لنج های تجاری گفت: هزینه های معمول برای انتخاب وکیل و سفارش کالا و بارگیری معادل تقریبا ۵۰ میلیون تومان ایران است که لنج داران باید آنرا به وکیل خود در کشور امارات بپردازند.

ملوانان لنج غرق شده نجات یافتند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و ...

گزدرازی اظهار داشت: با تغییر رویه های معمول در داخل از سوی دولت کالای همراه ملوان با دستورالعمل های پیشین اجازه ورود نخواهد یافت.
رئیس اتاق بازرگانی استان بوشهر گفت: ته لنجی فرصتی مناسب برای تامین کالاهای مصرفی و صنایع تولیدی کشور است و اگر دولت در محدودیت های اعمال شده تجدید نظر نماید می تواند با بسته ای جدید در شرایط تحریم به کمک کشور بیاید.

گزدرازی گفت: دولت می تواند لیستی از کالاهای مورد نیاز مصرفی و یا صنایع تولیدی را تهیه کند و حتی با پرداخت حقوق و عوارض گمرکی به ملوانان اجازه دهد بدون ثبت سفارش این کالاها را وارد کنند تا هم نیازمندیهای بازار تامین شود و هم نیاز برخی از صنایع تولیدی کشور در این پروسه تامین شود.

ته لنجی

وی با اشاره به تبعات تعطیلی مشاغل دریایی در استان گفت: در حال حاضر بیش از ۲۵۰۰ فروند لنج سفاری با بیش از ۲۰ هزار نفر خدمه در یازده بندر استان منتظر تصمیم گیری های راهگشا از سوی متولیان کشور هستند تا با شروع مجدد فعالیت خود به رونق بنادر و بازارهای کشور کمک نمایند.

گزدرازی افزود: بخش قابل ملاحظه ای از جمعیت شاغل در امور سفاری در دو سه ماه گذشته با شیوع کرونا و اعمال محدودیتها بیکار شده اند و این افراد حتی از بیمه بیکاری برای مدیریت این وضعیت برخوردار نیستند.

لنج

وی تصریح کرد: اتاق بازرگانی استان بوشهر آماده است با مطالعه نیازمندیهای بازار مصرفی استان و صنایع تولیدی در داخل استان و استانهای پیرامون به عبور از شرایط فعلی کمک کند.

برچسب ها:
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

 • اهل دشتی :

  سافاری *وازه ای انگلیسی است! نوشتن آن به املاء”صفاری”= رویگری دور از شاًن مند است!!

  • زارعی :

   درود

   ممنون و سپاس از تذکر به جای شما
   اصلاح شد

اخبار استان بوشهر
تبلیغات