تسهیل شرایط خانه دار شدن در طرح اقدام ملی مسکن

مند: رئیس اداره مسکن و شهرسازی دشتی و تنگستان گفت: با حذف کارگزار از شرایط کلی بهره‌مندی از تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن امیدواریم با کاهش هزینه‌های ساخت امکان خانه دار شدن واجدان این طرح در شهرستانهای دشتی و تنگستان فراهم آید. 

حسین رضاییان در گفتگو با مند اطهار داشت: پیش از این مسکن و شهرسازی زمین را به بنیاد مسکن واگذار می‌کرد تا کارگزار با آورده واجدان شرایط و تسهیلات یکصد میلیونی امکان خانه دار شدن افراد را فراهم آورد..

وی گفت: ملاحظات کارگزار برای احداث واحدهای مسکونی باعث افزایش هزینه‌های ساخت بود و معمولا افراد از این افزایش هزینه‌ها ناراضی بودند.
رضاییان تصریح کرد: در شیوه‌نامه جدید مسکن و شهرسازی زمین را مستقیما و با اجاره ۹۹ ساله به افراد واگذار می‌کند و علاوه بر آن برای هر واحد مسکونی یکصد میلیون تومان وام با بهره ۱۸ درصد و دوره بازپرداخت ۱۲ ساله در نظر گرفته است.

رئیس اداره مسکن و شهرسازی دشتی گفت: هر پلاک زمین به مساحت ۴۰۰ متر مربع به ۶ نفر واگذار می‌شود و افراد می‌توانند در گروه‌های ۶ نفره زمین و تسهیلات را دریافت کنند.

حسین رضاییان گفت: با حذف کارگزار و ساخت واحدهای مسکونی توسط ذی نفعان تصور می‌کنیم هزینه‌های اضافی از بین رفته و افراد می‌توانند با سلیقه و دلخواه خود و هزینه کمتر ساخت واحدهای مسکونیشان را مدیریت کنند.

وی افزود: خودمالکان نیز می‌توانند در این طرح از تسهیلات یکصد میلیونی طرح اقدام ملی مسکن و تخفیف‌های پنجاه درصد حقوق و عوارض مسکن برخوردار شده و واحد مسکونی خود را احداث کنند.

رضاییان ادامه داد: اراضی لازم برای احداث ۳۴۹ واحد مسکونی در شهرهای کاکی و خورموج فراهم شده است.

وی گفت: افراد واجد شرایط می‌توانند در مرحله سوم این طرح نام نویسی کنند و محدودیتی برای واگذاری زمین و تسهیلات نیست.

رضاییان ابراز امیدواری کرد: با تمهیدات اندیشیده شده و با تسهیل شرایط، مردم از این طرح در شهرهای خورموج، کاکی و اهرم استقبال کنند و بتوانیم گامی در جهت خانه‌دار شدن همشهریان برداریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار استان بوشهر
تبلیغات
width="173"