تاریخ انتشار : سه شنبه 23 دی 1399 - 8:45
کد خبر : 52920

برق برخی مدارس شهرستان دشتی همزمان با امتحانات نیم سال اول قطع شد

مند: قطع برق همزمان با شروع امتحانات نیمسال اول در برخی مدارس شهرستان دشتی، باعث مشکلاتی برای کادر اداری مدارس شده است.

اگرچه به دلیل کرونا، دانش آموزان در مدارس حضور ندارند، ولی به گفته مدیران این مدارس، قطع برق همزمان با امتحانات نیمسال اول، باعث مشکلاتی برای کادر اداری مدارس شده که باید در محل کار حضور داشته باشند.

یکی از مدیران مدارس که برق آن قطع شده، می گوید: بدون هشدار قبلی، مامور شرکت برق وارد مدرسه و اتاق برق شده و نسبت به قطع انشعاب اقدام کرد که با توجه به حضور بخش اداری و برخی معلمان برای آموزش آنلاین، فعالیت آنها مختل گردید.

بودجه نداریم

رئیس آموزش و پرورش منطقه دشتی گفت: طی هفته جاری برق ۸ مدرسه شهرستان به دلیل بدهی قطع شده است.

حسینی ادامه داد: اعتبار و بودجه ای برای پرداخت هزینه برق مدارس در اختیار ما قرار نگرفته و قطع انشعاب در فصل امتحانات، زیبنده نیست.

وی افزود: بیش از ۹۹ درصد بودجه آموزش و پرورش صرف پرداخت حقوق کارکنان می‌شود و از دیماه پارسال سرانه‌ای برای پرداخت بدهی‌ها به آموزش و پرورش اختصاص داده نشده است.

به گفته حسینی، در صورتی که سرانه‌ای به آموزش و پرورش اختصاص یابد نسبت به توزیع آن بین مدارس و حل مشکل قبوض مدارس اقدام خواهد شد.

دو سال هزینه برق پرداخت نکرده اند

رئیس اداره برق شهرستان دشتی نیز درباره اتفاق پیش آمده می گوید: برق مدارسی قطع شده که طی دو سال اخیر هیچگونه پرداختی نداشته اند، درحالی که مدارسی که حتی یک قبض امسال را پرداخت کرده اند، مشکلی در این خصوص نداشته اند.

جعفر میگلی نژاد ادامه داد: مدیران این مدارس برای تعیین تکلیف بدهی خود که در سال بین یک تا دو میلیون تومان است اقدامی نکردند، درحالی که اگر همین امروز به قسط بندی بدهی شان اقدام کنند، برق آنها وصل می شود.

وی با بیان اینکه قبلا مدیرکل آموزش و پرورش استان طی نامه ای به مدارس تاکید کرده از دی ماه ۹۸، هزینه برق مدارس برعهده خودشان است، افزود: طی این مدت سه نامه از مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی به مدیران مدارس برای تعیین تکلیف بدهی برق شان داده شده، ولی اقدامی نشده و ناگزیر شدیم به قطع برق اقدام کنیم تا حداقل مدیران مدارس برای قسط بندی اقدام کنند.

میگلی درباره سرنوشت مصوبه مجلس مبنی بر رایگان شدن برق مدارس اظهار کرد: براساس دستورالعمل این مصوبه، اگر مصرف برق مدارس در چارچوب الگوی مصرف باشد، رایگان می باشد، ولی چون انشعاب برق مدارس و سرایدار آنها مشترک است، عمدتا بالاتر از الگوی مصرف هستند و باید بالاتر از میزان مصوب پرداخت شود.

منبع: خلیج فارس (با اندکی تصرف)

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.