Warning: Use of undefined constant full - assumed 'full' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/mondir/public_html/wp-content/themes/Mond/header.php on line 72

دولت آینده و لزوم توجه به منافع واقعی مردم دشتی

شناسه خبر: 53015 سرویس: آرشیو, اخبار مهم, یادداشت ها

مند: هشت سال فرصت فعالیت دولت تدبیر و امید رو به پایان است. در این رهگذر شهرستان دشتی دو فرماندار در جایگاه نماینده عالی دولت را تجربه کرد.

در دولت اول به دلیل شرایط اقتصادی بهتر و به عبارتی تزریق مناسب اعتبارات عمرانی، پیگیری استاندار و تجربه اجتماعی فرماندار، وضعیت خدمات و مدیریت دولت در شهرستان دشتی بهتر و مناسب بود، ولی در دولت دوم و مواجهه با تحریم ها و کاهش اعتبارات عمرانی این فرایند مانند سایر نقاط کشور در شهرستان دشتی نیز دچار چالش گردید.

دشتی

در این شرایط، گره گشایی و حل مشکلات به مدیریت عالی دولت در شهرستان و تجربه و دلسوزی وی وابستگی مستقیم دارد. اول در حوزه مدیریت و به کارگیری مدیران کارآمد و بابرنامه و استفاده درست از توانایی منابع انسانی تحت مدیریت برای عبور از شرایط و دوم استفاده از ظرفیت مالی بخش خصوصی و جذب سرمایه گذاران توانمند و با دانش برای جبران کاستی های دولت در تخصیص اعتبارات عمرانی.

برداشت لیمو ترش دشتی

با نگاه و توجه به اقدامات انجام شده براساس دو مولفه فوق به نظر می رسد فرماندار از این دو امکان استفاده کامل و درستی نداشته حتی موارد مذکور از نقاط تاریک مدیریت نماینده عالی دولت در سطح شهرستان دشتی است.

انتخاب بخشداران و مدیران دستگاه های اجرایی با روحیه فرمانبری و نه براساس شایستگی و توانمندی، عدم به کارگیری نیروی کارآمد در معاونت های فرمانداری، عدم بازخورد عملکرد مدیران، انتخاب مدیران نمونه بی توجه به استانداردهای انتخاب درست مدیران نمونه، دادن وعده های غیر عملیاتی به تولیدکنندگان و سرمایه گذاران و بی توجهی به حذف موانع از پیش پای تولید کنندگان محدود شهرستان از مباحثی است که می تواند در لیست نقاط ضعف فرماندار دولت دوم روحانی در دشتی قرار گیرد.

طبیعت دشتی در فروردین

در مبحث جذب سرمایه گذار نیز جز پروژه های برق خورشیدی که مستقیما مربوط به سیاست های کلان دولت بود و فرماندار چندان در آن موثر نبود و نیز سرمایه گذاری ها انجام شده در بخش کشاورزی که حاصل کار کشاورزان پیشرو شهرستان و بویژه جوانان تحصیل‌کرده این بخش است نقطه روشن و قابل توجه ای دیده نمی شود.

دشتی

به هر روی شایسته است فرماندار و تیم کاری اش که حداکثر سه تا چهار ماه دیگر شهرستان دشتی و مردم نجیب و کم توقع  این شهرستان را ترک می کنند در فرصت باقی مانده تمرکز خود را بر روی مانع زدایی از پیش پای تولیدکنندگان و سرمایه گذاران شهرستان و توجه به نیروی انسانی شایسته شهرستان بگذارند بلکه بخشی از فرصت سوزی های سالهای گذشته جبران شود و در ذهن مردم دشتی بتوانند جایگاهی بهتر از جایگاه فعلی بیابند.

آرش آزاد

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات