تاریخ انتشار : چهارشنبه 29 اردیبهشت 1400 - 10:49
کد خبر : 53081

بهرام عباسی بعد از ۱۱ سال از ورزش دشتی رفت

مند: بهرام عباسی پس از ۱۱ سال تصدی ورزش و جوانان دشتی از این اداره رفت تا عبدالحسین حسین پور عهده دار سرپرستی ورزش و جوانان در دشتی باشد.

هر چند در مدت ۱۱ سال مدیریت عباسی در ورزش و جوانان زیرساخت های ورزش در شهرستان دشتی بهبود یافت اما به نظر نمی رسد این توفیق در امور جوانان به دست آمده باشد.

بعد از ادغام سازمان جوانان در تربیت بدنی این تشکیلات در سایه ورزش به محاق رفت و عملا امور جوانان بدون برنامه ریزی واضح رها شد.

یکی از بزرگترین مشکلات امروز دشتی قهر نخبگان با فعالیت های اجتماعی و سیاسی و کارهای غیر انتفاعی است.
نماینده سیاسی دولت در دشتی و مدیران دستگاه های اجرایی نتوانسته اند از توان علمی و عملی نخبگان در توسعه دشتی استفاده کنند.
امروزه دشتی در نبود نخبگان، کانونهای اندیشمندی و عدم مطالبه گری اجتماعی و سیاسی آگاهان به عرصه ای برای عرضه کم سوادان بدل شده تا اینان با هر ابزاری جایگاه خود را در مراکز تصمیم گیر دشتی مستحکم کنند.
در نبود آگاهان، توسعه در دشتی حتی تک بعدی نیست و بیش از اینکه زیرساخت ها به توسعه اجتماعی و توانمندی عمومی بدل شود، باری بر دوش دولت و شانه های نحیف مردم دشتی است.
آنچه امروز دشتی بدان مبتلا است تقویت راس دو قطبی شکل گرفته در دهه های پیش است که با حضور نفرات جدید و برجسته شدن ادبیات سرکوب، پس زدن نخبگان پروژه شده و واپس گرایی دشتی بیش از پیش سرعت گرفته تا حلاوت طرح و پروژه های عمرانی و زیرساختی دولت ها نیز کام مردم را شیرین نکند.
دو قطبی موجود که در تمام مولفه ها تسری یافته، بیشتر آگاهان شهرستان را پس زده و آنان را منفعل و بی تفاوت کرده است.
تا مدیران اجرایی و نمایندگان اقشار و مردم از آگاهان استقبال نکنند و پیرامون خویش را با کم سوادان بیارایند دشتی نمی تواند افقی برای توسعه متوازن پیش روی خود ببیند و می شود همین معجونی که بیشتر اوقات یاد گذشته به زندگی در حال و فکر کردن به آینده ترجیح داده می شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.