تاریخ انتشار : پنجشنبه 26 اسفند 1400 - 17:23
کد خبر : 55013

آغاز به کار «شهرداری بدون کاغذ» در شهر خورموج

مند: شهردار خورموج گفت: با راه اندازی سامانه شهرداری بدون کاغذ، امکان مشارکت شهروندان، فعالان و علاقه مندان توسعه شهرستان در اداره شهر خورموج فراهم شده است.

محمدجواد کاشفی در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: از مهمترین ایرادات وارده بر مدیریت سنتی، محدود و وقت گیر شدن امورات مردم و رویگردانی آگاهان از مشارکت در سرنوشت جمعی است.
وی گفت: از شروع مسئولیت در شهر خورموج پیگیر راه اندازی سامانه ای برای تسهیل کارهای مردم بوده ایم تا در کمترین زمان و با شفافیت و رعایت حقوق شهروندان، امورات شهر را مدیریت نماییم.
شهردار خورموج اظهار داشت: بیشتر فعالیتهای شهرداری خورموج با رویکردی سنتی انجام می شده است که با کمک تکنولوژی و ابزارهای مدرن آنرا روزآمد کرده ایم و این رویه تا اصلاح تمامی ساختارها در شهرداری خورموج ادامه خواهد داشت.
او گفت: سامانه «شهرداری بدون کاغذ» از امروز شروع به کار کرده است و در چهار ماه گذشته زیرساخت‌های آن انجام شده و مشکلات فنی آن به حداقل رسیده است.
کاشفی افزود: این سامانه در پایگاه اطلاع رسانی شهرداری خورموج امکاناتی در اختیار شهروندان قرار می دهد که بدون مراجعه حضوری و در هر زمانی که بخواهند کارهای خود را در شهرداری انجام دهند و در اداره امور شهر مشارکت نمایند.
وی گفت: در این سامانه بخش مدیریت شهروندی یا سامانه ۱۳۷ نیز برای اطلاع شهروندان و بهره مندی و مدیریت خدمات روزمره شهرداری تعبیه شده است.
شهردار خورموج اضافه کرد: نظارت ساختمانی بخش دیگری از این سامانه است که برای شهر خورموج به دلیل ازدیاد ساخت و سازها و تسریع امورات مردم، ضرورت داشت.
کاشفی گفت: پروانه‌های ساختمانی از این به بعد به صورت تک برگ و به روز صادر می‌شود و شهروندان بدون مراجعه به شهرداری تمامی مراحل صدور پروانه را در این سامانه انجام می دهند.
او اضافه کرد: اتوماسیون اداری در شهرداری خورموج پیاده شده و درخواست های مردمی دارای کد رهگیری است و نیاز به پیگیری و مراجعات مکرر حضوری شهروندان و اتلاف وقت آنان نیست.
شهردار خورموج گفت: در این سامانه علاوه بر دسترسی آسان، چون درخواستها زمانبندی مشخص دارد، طبق کد رهگیری و بدون دخالت انسانی و پس و پیش کردن نوبت ها، به موقع انجام شود.
کاشفی اضافه کرد: حتی نیاز نیست که در وقت معمول اداری درخواستها بارگذاری شود و مردم می توانند در خانه و هر زمانی که فرصت دارند کارهای خود را در سامانه مذکور پیگیری نمایند.
شهردار خورموج گفت: از دیگر امورات حائز اهمیت در شهرداری خورموج ساماندهی و شفاف سازی خریدهای شهرداری است.

کاشفی افزود: خرید از طریق سامانه کشف قیمت علاوه بر اینکه امکان نظارت دستگاه‌های مربوط را فراهم می کند باعث می شود خریدها نیز با کیفیت و از افراد صاحب صلاحیت و با کمترین قیمت انجام شود.
او گفت: اکنون ما از معدود شهرداریهایی هستیم که هر خرید و درخواستی را از سامانه انجام می دهیم و هر درخواستی از سوی ما با استقبال فعالان و تولید کنندگان مواجه می‌شود.
کاشفی گفت: به منظور حمایت از مشاغل منطقه ما خریدهای خود را با شرط تحویل در شهر خورموج سفارش می دهیم و این امکان برای تولید کنندگان بومی فراهم می شود تا در رقابت با دیگران بتوانند کالاهای خود را عرضه کنند.
وی ادامه داد: در این مدت دفتر آموزش و پژوهش در شهرداری خورموج راه اندازی شده و در همین مدت بیش از ده طرح پژوهشی مطالعه شده و پانزده ایده برای اجرای در شهر بررسی شده است.
کاشفی افزود: فعالیت دیگری که در این مدت انجام شده احصا نیازهای آموزشی کارکنان شهرداری است و آموزشهای مرتبط با کمک دانشگاه و موسسات آموزشی برای بهبود عملکردها در حال انجام است.
وی گفت: بانک جامع اطلاعاتی در حوزه‌های گوناگون قوانین و مقررات مترتب با شهرداری برای اطلاع شهروندان و تدوین آیین نامه کیوسکها و مستغلات شهرداری برای ساماندهی سیما منظر حاشیه معابر از دیگر فعالیت هایی است که در شهرداری انجام شده است.
او اظهار داشت: فرایندهای خدمات رسانی به محلات هدف با تغییر و تحولات و جذب کارشناسان و تغییر رویه ها، تسهیل و به کمترین زمان رسیده است.
شهردار خورموج گفت: ساماندهی نیروی انسانی انجام شده و با تقسیم وظایف خدمات دهی به بهترین شکل در حال انجام است و امروز هر موضوعی که به ما منتقل شود در کمترین زمان و به بهترین شکل پیگیری و انجام می شود.

کاشفی

ما شانه به شانه با همیم، نه سایه به سایه
وی گفت: در این مدت کارهایی نیز برای ایجاد انگیزه در کارکنان و خانواده های آنان انجام شده است.
شهردار خورموج اظهار داشت: کار در شهرداری طاقت فرسا است و برای ایجاد انگیزه در کارکنان تسهیلات گوناگونی مطالعه و اجرا شده است که امیدواریم به بهبود عملکرد کارکنان منتج شود.
او گفت: برای برخورداری کارکنان خود در این مدت تعاونی مسکن کارکنان را شکل داده‌ایم و پیگیری تملک زمین از مسکن و شهرسازی انجام شده و برای ساخت و ساز نیز با بنیاد مسکن توافق نامه ها گذرانده شده و امیدواریم کارکنان ما در کمترین زمان صاحب مسکن شوند.

رویکرد آینده نگر در پروژه های عمرانی
شهردار خورموج گفت: در حوزه عمرانی اولویت ما پروژه های زیرساختی است اما برخی پروژه ها که در زمانهای پیشتر انجام شده و تکمیل نشده بود نیز در این مدت پیگیری و انجام شده است.
کاشفی گفت: با حرکات پوپولیستی می‌توان رضایت نسبی شهروندان را به دست آورد اما کارهای زیرساختی نیاز به مطالعه دقت و آینده نگری دارد از این رو توقع داریم آگاهان برای تثبیت این رویه به مدد ما بیایند.
شهردار خورموج با اشاره به فعالیت های انجام شده گفت: با توجه به امکانات و اولویت و نیاز محلات برنامه‌هایی را انجام داده‌ایم و در این چهار ماه در تمامی نقاط شهر حداقل یک کار عمرانی انجام شده است.
او گفت: اکنون خدمات شهرداری بدون تبعیض در تمامی محلات ارائه می شود و کل شهر در برنامه های ما دیده شده است.
کاشفی با اشاره به مزایای انجام پروژه ها به صورت امانی افزود: تمامی پروژه‌های شهرداری خورموج در این مدت به صورت امانی انجام شده است و ما به جای نظارت، مجری کار شده‌ایم و همه در میدان کار هستیم.
وی گفت: در این مدت هفتاد هزار متر مربع از معابر زیرسازی شده که اینکار با کیفیت مناسب و شصت درصد زیر قیمت معمول انجام شده است.
شهردار خورموج افزود: کلیه امورات مربوط به زیرسازی معابر با سه کامیون و یک لودر و در سه ماه انجام شده که در نوع خود رکوردی قابل تامل است.
کاشفی گفت: در این پروژه‌ها حتی کمترین امکانات از سامانه ستاد و با دقت و وسواس خریداری شده است.

درآمدزایی در شهرداری خورموج
شهردار خورموج با تاکید بر پیگیری دغدغه شهروندان گفت: از مهمترین ایرادات شهروندان به مدیریت شهری مربوط به فعالیت های منتج به درآمد زائی است که در این مدت سعی شده است با برنامه در این حوزه نیز فعالیت های راهگشا انجام شود.
کاشفی تصریح کرد: پس از بیست سال کارخانه آسفالت شهرداری خورموج راه اندازی شده است و در این مدت کلیه آسفالت چهل هزار متر مریع از معابر شهر در این کارخانه تولید شده است و با تامین نیاز شهر از این به بعد آماده هستیم آسفالت مورد نیاز شهرها و دهیاری های شهرستان را تامین کنیم.
او گفت: در همین مدت پروژه احداث مزرعه ی جلبک شروع شده است و اکنون با پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصد در حال پیشرفت است.
کاشفی اضافه کرد: طرح مطالعات کارگاه قطعات بتنی تدوین شده و تملک زمین برای ایجاد کارگاه انجام شده است.
شهردار خورموج افزود: در همین قالب مجتمع تعمیرگاهی شماره یک خورموج به متراژ ۴۰۰۰ متر مربع در حال احداث است و کارهای تملک ۴۰۰۰ متر مربع برای اجرای احداث مجتمع تعمیرگاهی شماره دو انجام گرفته است.

فعالیت های عمرانی شهرداری خورموج در چهار ماه گذشته:
اتمام پروژه فاز دو پارک حاشیه ای آیت الله حاج میرزا احمد دشتی
اتمام پروژه آسفالت معابر شهرک بسیجیان
اتمام پروژه جاده ی ارتباطی مسکن مهر به مفتون
ساماندهی آرامستان شماره یک خورموج
پیاده رو سازی سطح شهر خورموج در محلات گوناگون به میزان ۱۲۰۰۰ متر مربع به صورت امانی
زیر سازی حدود ۷۰۰۰۰ متر مربع در شهر خورموج و در محلات متفاوت به صورت امانی
آسفالت معابر حدود ۴۰۰۰۰ متر مربع
تعمیرات سطح شهر و ترمیم حفاری های سطح شهر به متراز ۹۰۰۰ متر مربع با درصد پیشرفت فیزیکی ۴۵ درصد
اجرای روشنایی بلوار خلیج فارس با درصد پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد
اجرای روشنایی بلوار شمال میدان مادر با درصد پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد
اجرای طرح مطالعات ترافیکی شهر خورموج
اختصاص ۳۰۳ تن قیر یارانه ای به شهرداری خورموج
اجرای رینگ دور پارک مفتون با درصد پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصد
الحاق به محدوده ۴۸ هکتار در شرق پارک مفتون
اجرای طرح دیوار نگاره
ساخت المان شهدا
تملک ۱۱ هکتار زمین برای آرامستان شماره ۲
تملک ۸ هکتار زمین برای پارک ورودی شهر
زیبا سازی پارک بانوان خورموج
به روز رسانی پارک ترافیک
ایجاد پیست دوچرخه سواری ویژه بانوان
طراحی و تصویب ایجاد خیابان غذا در ضلع جنوبی پارک مفتون
طراحی پیاده بازار شهید رجائی و پیاده رو سازی خیابان امام (ره) و خیابان مطهری
اجرای طرح محله پاک
اجرای طرح محله سبز
اجرای طرح نظارت پویا
اجرای طرح پایش تصویری سطح شهر با پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصد
ساماندهی ماشین آلات شهرداری خورموج (بهینه سازی عملکرد صد درصدی ماشین آلات)
خرید سه دستگاه ماشین آلات

فعالیت های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی:
۱- اجرای بیش از ۴۰ برنامه فرهنگی به مناسبت های مختلف
۲- راه اندازی خانه شهروند شماره ۱ شهر خورموج
۳- راه اندازی ورزش های همگانی در شهر خورموج
۴- اجرای برنامه های فراخوان اندیشه و استفاده از ظرفیت نخبگان
۵- برگزاری اولین همایش تجلیل از شهرداران سابق خورموج
۶- ایجاد موکب برای ایجاد برنامه های فرهنگی
۷- برگزاری برنامه های خاص فرهنگی خانوادگی ویژه پرسنل در راستای تحکیم بنیان خانوادها
۸- اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی حوزه های آتش نشانی و خدمات ایمنی
۹- برگزاری همایش نکوداشت استاد هاشمی زاده
۱۰- اجرای کاروان های سرود به مناسبت های مختلف در محلات شهر

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.