تاریخ انتشار : شنبه 20 فروردین 1401 - 8:55
کد خبر : 55095

دشتی رکورددار بیکاری در استان

مند: امام جمعه دشتی با بیان اینکه شهرستان دشتی رکورددار بیکاری در استان بوشهر است، گفت: سهم جوانان دشتی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس باید مشخص شود.

شهرستان دشتی رکورددار بیکاری در استان بوشهر است


حجت‌الاسلام علی زاهد دوست در خطبه‌های نماز جمعه خورموج اضافه کرد: یکی از مشکلات دولت در گذشته ضعف در نظارت بوده که منشأ مشکلات و ویرانی‌های زیادی شد لذا باید دقت شود در ساخت مسکن نظارت بر کار مسکن سازان و استحکام مسکن مورد توجه باشد.

امام جمعه دشتی تصریح کرد: متأسفانه با وجود اعلام دو برابر شدن وام‌های مسکن روستایی پرداخت این تسهیلات از طرف بانک‌ها چند ماهی است متوقف شده و مردم در نوبت پرداخت وام در انتظار هستند که از مدیر کل بنیاد مسکن استان می‌خواهم برای رفع این مشکل پیگیری جدی داشته باشند.

وی گفت: افرادی در جامعه هستند که حتی امکان اخذ وام و توان بازپرداخت آن را ندارند و از طرفی تحت حمایت هیچ‌گونه نهاد حمایتی هم نیستند که دولت محرومان باید برای این قشر هم فکری و چاره‌ای بیندیشد.

انتقاد از سهم بومی‌ها در پارس جنوبی

امام جمعه دشتی بیان کرد: سهم جوانان تحصیل کرده و شایسته شهرستان دشتی نسبت به اشتغال در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس باید مشخص شود و تکلیف جوانان و تکلیف ما مسئولان شهرستان که مورد مراجعه جوانان هستیم معلوم شود.

وی با اشاره به اینکه خداوند تصمیم گیران در این عرصه را نخواهد بخشید اگر حق جوان عزیز ما را ضایع کنند افزود: این همه نعمت و ثروت خدادادی بیخ گوش ما باشد آن‌وقت در یک خانواده چند جوان بیکار وجود داشته باشد و آن خانواده حتی محتاج لقمه نان شب شان باشند، چه جوابی برای خدا و برای شهدا دارند روز قیامت کسانی که این ظلم‌ها را می‌بینند و ساکت می‌مانند.

وی ادامه داد: چرا در استان بوشهر، شهرستان دشتی رکوردار بیکاری باشد در حالی که بدون اغراق شایسته‌ترین، پاکدست ترین و باسوادترین جوانان از دیار دشتی است.

وی با اشاره به اینکه چرا در تأسیسات پارس جنوبی در حال حاضر فقط ۱۵ درصد نیروهای شاغل آن بومی این استان باشند و ۸۵ درصد غیر بومی هستند اضافه کرد: چرا شرکت‌های مستقر در پارس جنوبی با وجود خیل عظیم نیروهای جویای کار در استان باز هم اصرار دارند از نیروهای غیر بومی استفاده کنند.

وی گفت: چرا هیچکس در این زمینه پاسخگو نیست، تا کی باید شعار به کار گیری ۵۰ درصد نیروهای بومی را بشنویم ولی در عمل ۱۵ درصد آن هم در مناصب درجه سه و چهار از نیروهای استان استفاده شود.

امام جمعه دشتی گفت: به نظر من اینجا جایی است که اگر استاندار محترم و نمایندگان مجلس جلوی مقامات تصمیم گیر مرکز حتی یقه شأن هم پاره کنند می‌ارزد، اگر استاندار محترم و نمایندگان مجلس برای گرفتن حق جوانان مظلوم ما در امر اشتغال حتی کفن بپوشند و وارد وزارت نفت شوند هم جا دارد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.