تاریخ انتشار : چهارشنبه 24 فروردین 1401 - 12:28
کد خبر : 55098

یک نکته دیده نشده در ارتباط با راه کاکی کبگان

مند: بحث تکمیل جاده و پل کاکی، دهستان کبگان به عنوان یک مطالبه عمومی مردم بخش کاکی سوژه روزهای گذشته گروه‌های مجازی منطقه بود.

پل کاکی کبگان

اکبر هادی نژاد

اکثر هجمه ها روی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر و گاهی نیز بخشدار متمرکز بود.
نماینده مردم اقدامات خود و مشکلات و موانع کار را تشریح نمود.

مشخص است جاده ای که بر اثر سیل سال ۹۵ تخریب شده و پلی که به دلیل نبود اعتبار نیمه کاره رها شده و بر اساس آخرین برآوردها حدود ۲۴۰ میلیارد تومان هزینه دارد با وضع فعلی کشور و مشکلات مالی و اعتباری امیدی به تخصیص اعتبار برای آن نیست هر چند که در حیات یک بخش با ۲۵ هزار نفر جمعیت تاثیرگذار باشد.

بدیهی است که با وجود هزاران پروژه نیمه تمام در کشور و روستاهایی که حتی راه مواصلاتی ندارند سخت بتوان مسئولان وزارت راه یا نفت را جهت تخصیص اعتبار برای تکمیل این پروژه قانع کرد.

شهرداری های کاکی و بادوله نیز بنا به خواست مردم و صرفا جهت مساعدت به گروه مردمی و انجام کاری عام‌المنفعه و بازگشایی موقتی مسیر به موضوع ورود کردند و با ماشین آلات خود به دست اندرکاران کمک نمودند.

فعالان اجتماعی اما نظرات مختلفی داشتند. گروهی اقدام این دو شهرداری را ستودند و برخی نیز فعالیت شهرداری و حضور اعضای شورای اسلامی شهر در خارج از محدوده قانونی کاکی را مغایر با وظایف قانونی شهرداری ها عنوان نمودند و از طرفی نیز پیگیری جذب اعتبارات و تکمیل پروژه خارج از محدوده شهر را از شورای اسلامی شهر مطالبه می‌کنند.

نکته قابل تامل و البته چالش برانگیز که هیچ یک از مطالبه گران و منتقدین به آن توجه و اشاره ای نکردند این بود که شورای اسلامی بخش کاکی و شورای اسلامی شهرستان دشتی در این میان چه نقشی و فعالیتی داشته‌اند.

این دو شورا به عنوان دو رکن فرادست و بالاتر از شورای اسلامی شهر کاکی می‌بایست طرح و پیگیری این مطالبه مردم بخش کاکی را دنبال می‌کرده‌اند اما از بدو شروع فعالیت این دو شورا تاکنون نه تنها اقدامی یا مصاحبه ای در خصوص راه و پل کاکی به شیخیان نشده که در هیچ حوزه ای نیز به مسائل بخش و شهرستان ورود قابلی نکرده‌اند.
بی انصافی است که به این موضوع اشاره نشود و آن اینکه شورایی که خود فاقد مکان و تجهیزات و ملزومات اداری است چگونه می تواند مطالبه گر این پروژه عظیم باشد.

امید است مطالبه گران اجتماعی در کنار فعالیت ها و مطالب خود در فضای مجازی و هجمه بر نهادهای خاص و در دیدرس، نگاهی نیز به جایگاه، وظایف و فعالیت های سایر نهاد ها داشته باشند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.