کتابخانه و فرهنگسرا در بادوله احداث شود

مند: امام جمعه کاکی گفت: نهاد کتابخانه‌های عمومی استان، شهرداری و شورای اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نسبت به احداث کتابخانه و فرهنگسرا در شهر بادوله اقدام کنند.

حجت الاسلام حسین پور در خطبه های نماز جمعه این هفته کاکی با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: سند نهضت مطالعه مفید که در سال ۱۳۸۹ تدوین شده و مطالبات و چشم انداز امام خامنه ای عزیز را در حوزه کتاب و کتابخوانی برای افق ۱۴۰۴ ترسیم کرده است، متأسفانه بر زمین مانده است.

وی با بیان اینکه گسترش فرهنگ کتابخوانی و مطالعه برای رشد جامعه ضرورت دارد افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور مسئول مستقیم اجرای این سند در سطح کشور، نمایندگان عالی دولت هستند.
امام جمعه بخش کاکی بیان داشت: طبق سند مطالعه مفید کشور، اولین هدف خرد در این حوزه، ایجاد حداقل ۸ متر فضای کتابخانه ای به ازای هر ۱۰۰ نفر می باشد که متأسفانه در بخش کاکی محقق نشده است.
حجت الاسلام حسین پور ابراز داشت: طبق مذاکرات و مصوبات شورای فرهنگ عمومی بخش کاکی مطالبه می کنم هر چه سریعتر شهرداری و شورای اسلامی شهر بادوله، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و نهاد کتابخانه‌های عمومی استان نسبت به احداث کتابخانه و فرهنگسرا در این شهر اقدام کنند.
امام جمعه بخش کاکی اظهار داشت: مطالعه مفید سه نیاز بنیادین جامعه به خصوص قشر کودک و نوجوان را که عبارت است از نیاز عاطفی، شناختی و شخصیتی برطرف می کند.
حجت الاسلام حسین پور در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته کاکی با اشاره به برخی از مسائل و مشکلات منطقه گفت: با توجه به آغاز فصل کشاورزی و ایجاد تجمعات کارگری و بالا رفتن میزان مصرف ارزاق به ویژه نان و سیلندر گاز، ضمن تشکر از جهاد کشاورزی شهرستان بابت اختصاص سهمیه مضاعف آرد به بخش کاکی، مسئولین نسبت به نظارت بر نانوایی ها و تامین آرد مورد نیاز و تامین سهمیه مازاد سیلندر گاز اقدامات پیشگیرانه انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار استان بوشهر
تبلیغات
width="173"