آغاز فصل جدید پرورش میگو در استان بوشهر

مند: مدیرکل شیلات استان بوشهر از آغاز فصل پرورش میگو از فروردین ماه خبر داد و گفت: برای سال آینده در سطح ۷ هزار و ۴۸۹ هکتار تولید ۴۷ هزار تن میگو پرورشی برنامه‌ریزی شده است.

عقیل امینی یکی از برنامه‌های مهم شیلات استان را پرورش آبزیان دانست و اظهار داشت: با توجه به کاهش ذخایر آبزیان خلیج فارس پرورش میگو در دهه ۷۰ و از سال ۱۳۷۴ در استان بوشهر شکل گرفت و در این عرصه اراضی ساحلی برای پرورش میگو شناسایی و به بخش خصوصی واگذار شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته تولید میگو پرورشی افزایش یافت گفت: در سال گذشته تولید میگو ۳۳ هزار تن برنامه‌ریزی شده بود که با ۵ هزار تن افزایش به ۳۸ هزار تن رسید.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به پرورش و تولید میگو در سال جاری گفت: امسال به سبب بیماری مرگ زودرس میگو تولید این محصول کاهش یافت.

امینی با بیان اینکه امسال برای تولید ۴۰ هزار تن میگو برنامه‌ریزی شده بود اضافه کرد: به سبب شیوع بیماری مرگ زودرس، تولید میگو پرورشی با ۳۲ درصد کاهش از میزان پیش‌بینی شده به ۲۴ هزار تن رسید.

وی اراضی تحت پوشش میگو پرورشی در سال جاری را ۶ هزار و ۲۰۰ هکتار دانست و خاطرنشان کرد: برای سال آینده که عملیات پرورش میگو از فروردین ماه آغاز می‌شود ۷ هزار و ۴۸۹ هکتار اراضی ساحلی استان بوشهر در ۱۱ سایت طراحی شده است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر بیان کرد: برای سال آینده در سطح ۷ هزار و ۴۸۹ هکتار اراضی ساحلی استان بوشهر تولید ۴۷ هزار تن میگو پرورشی برنامه‌ریزی شده است.

امینی تولید ۲٫۷ میلیارد قطعه بچه میگو در استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: این میزان تولید بچه میگو نیاز استان بوشهر و بخشی از نیاز دیگر استان‌ها را تأمین می کند.

وی اضافه کرد: برای سال آینده تولید ۳ میلیارد قطعه بچه میگو در استان بوشهر برنامه‌ریزی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار استان بوشهر
تبلیغات
width="173"