پیشرفت عملیات اجرایی آبشیرین کن نیروگاه اتمی به ۳۸ درصد رسید

مدیر اجرایی سایت آب‌شیرین‌کن نیروگاه اتمی بوشهر گفت: این پروژه با ظرفیت ۷۵ هزار مترمکعب و سرمایه‌گذاری بیش از ۴ هزار میلیارد تومان در کنار نیروگاه اتمی بوشهر در حال اجرا است و پیشرفت عمرانی و نصب آن ۳۸ درصد است.

عبدالرضا مشایخی گفت: این پروژه به‌عنوان یکی از مطالبات مردم بوشهر با تأکید و پیگیری آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور شهید عملیات اجرایی آن آغاز شد تا بخش زیادی از مشکلات آب شرب مردم بوشهر را برطرف کند.

 وی اضافه کرد: آب‌شیرین‌کن نیروگاه اتمی بوشهر پس از انجام مطالعات در بخش‌های مختلف از جمله زیست محیطی با حمایت ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اجرایی شد.

وی با بیان اینکه این پروژه در ۲ بخش خشکی و دریا در حال اجراست خاطرنشان کرد: پیشرفت فیزیکی کلی این پروژه ۲۳ و در بخش عمرانی و نصب ۳۸ درصد است.

مشایخی مساحت محل ساخت پروژه آب‌شیرین‌کن یاد شده را ۹ هکتار دانست و بیان کرد: تاکنون ۱۷۰ هزار مترمکعب خاک‌برداری انجام شده است.

مدیر اجرایی سایت آب‌شیرین‌کن نیروگاه اتمی بوشهر ظرفیت فاز نخست این پروژه را تولید ۷۵ هزار مترمکعب آب شرب دانست و خاطرنشان کرد: در فاز توسعه‌ای ظرفیت این پروژه به تولید ۱۰۵ هزار مترمکعب افزایش می‌یابد.

وی مدت اجرای این پروژه برای فاز نخست را ۲ سال اعلام و خاطرنشان کرد: زمان افتتاح فاز نخست آب‌شیرین‌کن نیروگاه اتمی بوشهر ۱۴۰۴ تعیین شده است.

مدیر اجرایی سایت آب‌شیرین‌کن نیروگاه اتمی بوشهر میزان سرمایه‌گذاری اولیه در ساخت این تأسیسات ۴ هزار میلیارد تومان دانست و گفت: همه سرمایه‌گذاری پروژه آب‌شیرین‌کن نیروگاه اتمی بوشهر توسط سازمان انرژی اتمی ایران انجام می‌شود و نقش مهمی در رفع مشکلات آب شرب استان بوشهر دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار استان بوشهر
تبلیغات
width="173"