تنگستان بابت این انتصاب دکتر سالاری را تحسین خواهد کرد

مند: پس از اخبار اینروزهای شهرستان عسلویه و جم، بی شک اخبار شهرستان تنگستان از مهمترین خبرهای این روزها است. موضوعی که به زودی رونمایی می شود و خبر مربوط به انتصاب یکی از جوانترین فرمانداران استان در شهرستان تنگستان از اخبار مورد توجه رسانه ها در این روزها بوده و تا روزهای بعد نیز خواهد بود.

جوانان در تمام سالهای اخیر و در تمامی مناسبات همراه و همگام با دلسوزان توسعه در استان محروم بوشهر بوده اند و اکنون وقت آن رسیده است خود برای چاره جویی برخی از موانع فراروی توسعه استان دست به کار بشوند. بی اعتمادی به جوانان در سالیان اخیر یکی از مهمترین انتقادات به مدیریت اجرایی کشور و استان بوده است. با انتصاب دکتر دهدشتی در فرمانداری تنگستان این رسانه بر آن شد تا با برخی از صاحب نظران تنگستان به گفتگو بنشیند. مهمترین اولویتهای فعلی تنگستان چیست و فرماندار جدید شهرستان باید چه مباحثی را در اولویت کارهای خود قرار دهد. سه گفتگو از این دست منتشر شد و در روزهای آتی نیز این گفتگوها منتشر خواهد شد. امیدواریم در این گفتگوها توانسته باشیم با بازگویه برخی از مشکلات تنگستان متولیان اداره این شهرستان را در ارائه خدمتی درخور به این مردم دوست داشتنی کمک کنیم.

گمانه زنی ها البته پیرامون انتصاب دهدشتی در تنگستان حاکی از انتصاب دهدشتی بدون  هماهنگی با نماینده مردم دشتی و تنگستان بود. حداقل در محافل شفاهی این موضع یکی از مباحث قابل توجه  بود. امروز و در شهرداری خورموج اما دکتر شهریاری تصریح کرد: در آیین معارفه دهدشتی شرکت می کند و خود وی در تهران بسیاری از کارهای انتصاب دهدشتی را پیگیری کرده است و استاندار در این انتصاب با وی هماهنگ بوده است.

گفتگوی سایت مند را با قاسم شکوه بخوانید.

مهمترین مشکلات فعلی تنگستان از نگاه شما کدام است؟

آنچه که مسلم است شهرستان تنگستان از محرومترین شهرستانهای استان است. این شهرستان که نزدیک به هفتاد درصد از جمعیت و وسعت آن به جمعیت و مناطق روستایی اختصاص دارد بیشتر بافت روستایی دارد و متاسفانه در سالهای گذشته چندان به وضعیت شهرهای این شهرستان توجه ای نشده است. به همان اندازه که روستاها رشد و توسعه یافته اند شهرهای این شهرستان به خصوص مرکز آن روز به روز به عقب ماندگی هایش افزوده شده است.

بیشتر اعتبارات عمرانی در روستاها هزینه شده و چندان به مرکز توجهی نشده است به همین دلیل مرکز شهرستان آمار مهاجر پذیریش منفی بوده و متاسفانه مهاجرت از مرکز شهرستان بیش از حد تصور بوده است. مطمئنا از دلایل عدم توسعه این شهرستان، عدم ایجاد زیر ساختهای توسعه بوده است. مبلمان شهری فرسوده، امکانات و تجهیزات ضعیف درمانی و بهداشتی، وضعیت نه چندان رضایت بخش پروژه های عمرانی،  همه و همه مؤید این است که این شهرستان نسبت به دیگر شهرستان ها در شاخص ها و آمار توسعه پایین تر از نرم استانی باشد.

با این تفاسیر و با توجه گذشت سه سال از عمر دولت تدبیر و امید، مردم شهرستان و به ویژه اهرم منتظر اتفاقات خوب در زمینه های عمرانی بودند که تا کنون آنچنان که انتظار می رفت محقق نشده است.

بدیهی است که نگاه مسئولان ارشد استان به این شهرستان به واسطه شرایط خاصش باید نگاه ویژه و موشکافانه ای باشد. پتانسیل ها و ظرفیت های و منابع این شهرستان باید بصورت کامل دیده شود. در کل فکر می کنم مهمترین اولویت های این شهرستان در زمینه عمرانی بخصوص عمران شهری، کشاورزی، بهداشت و درمان، اشتغال و صید و صیادی می باشد که می توان به پروژه متوقف شده سد باهوش، سد خاییز، اتوبان اهرم برازجان، احداث پل بر روی رودخانه فصلی شهر اهرم، توسعه و تجهیز اسکله های بخش دلوار، تعریض محور مواصلاتی بخش ساحلی و بخش مرکزی، ایجاد زیر ساختهای اشتغال برای جوانان – متاسفانه تنگستان بیشترین نرخ بیکاری را در استان به خود اختصاص داده است- ، راه اندازی شهرکهای صنعتی، برقی کردن چاههای کشاورزی، رفع مشکل کم آبی در بخش کشاورزی، در حوزه گردشگری و تفریحی هم می بایست با توجه به پتانسیل های بسیار خوبی که در شهرستان وجود دارد مثل مناطق گردشگری آبگرم معدنی اهرم و قلعه کلات، منطقه گردشگری خاییز و موزه شهید رئیسعلی دلواری توجه شود.

در این زمینه با دریافت اعتبارات ملی می توان در این حوزه تحولی چشمگیری را شاهد باشیم که این تحول تاثیرات بالایی در توسعه این شهرستان دارد.

پیگیری جهت راه اندازی شرکت سیمان تنگستان که سالهاست به فراموشی سپرده شده است هم می تواند در دستور کار قرار گیرد و در حوزه بهداشت و درمان تجهیز و توسعه تنها بیمارستان شهرستان از اولویت های مهم می باشد.

این  مجموعه مواردی است که می توان به عنوان اولویت های امروز تنگستان به آن اشاره کرد.

شهرستان تنگستان و فعالان شهرستان تا چه اندازه از فرماندار جدید شناخت دارند؟

در خصوص شناخت مردم و گروههای فعال سیاسی از دکتر دهدشتی باید عرض کنم که طبیعی است که مردم از یک مسئول بومی شناخت بیشتری دارند تا یک مسئول غیر بومی و مردم از طریق رسانه ها بیشتر از وی شناخت دارند و طبیعی است که هر رسانه با توجه به دیدگاههای خود در مورد ایشان تحلیل و تفسیر کند. در حالی که برای گروههای سیاسی فعال، دکتر دهدشتی کاملا چهره شناخته شده ای است. او بیش از یک سال معاونت سیاسی بزرگترین شهرستان استان را عهده دار بوده و از فعالین و چهره های تاثیر گذار در انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات اخیر مجلس در استان بوشهر بوده اند و حزب اعتدال و توسعه که دکتر دهدشتی مسئولیت شاخه آن را در استان بعهده داشته اند سه نماینده را از استان راهی بهارستان کرده است و این یک موفقیت ویژه برای وی است و حامیان دولت در این شهرستان با توجه به ویژگیها و پتانسیل ها و نیروی جوانی  و بخصوص ارتباطات و تعاملات وی با مرکز کشور و اکثر نمایندگان استان به آینده امیدوار و خوشبین هستند. در کل عرض کنم با توجه به پتانسیل هایی که از دکتر دهدشتی سراغ داریم مطمئنا وی می تواند عقب ماندگی های شهرستان را جبران کند.

فکر می کنید دکتر دهدشتی تا چه میزان می تواند در ماموریت جدید موفق باشد؟

در خصوص پیش بینی بدیهی است که مردم و گروههای سیاسی در هر شهرستان معتقد به استفاده از نیروهای بومی خود هستند و مردم تنگستان هم بارها خواستار انتصاب مدیران بومی در پست های مدیریت شهرستان بوده اند ولی مهمترین مساله در این باره این است که سیاست و برنامه دکتر سالاری در طول این سه سالی که از عمر دولت گذشته است این بوده که برای تمام شهرستانها فرماندار غیر بومی استفاده شود که تنگستان هم از این قاعده مستثنی نبوده است. البته من به شخصه با توجه به شرایطی که شهرستان دارد اولویت را به فرماندار فعال و تاثیر گذار که مطالبات و خواسته های مردم منطقه را محقق کند می دهم و اولویت اصلی ام این موضوع است.

در مورد دکتر دهدشتی هم با توجه به چند گزینه که در طول این یکسال مطرح بوده است وی گزینه ای مناسب تری می باشد. دقیقا دکتر سالاری بر اساس نیاز و کاستی های موجود شهرستان و همچین ویژگیهای آقای دهدشتی دست به تغییر در این شهرستان زده است. مطمئنا از دکتر دهدشتی بیش از این در آینده خواهیم شنید. انگیزه کاری، نیروی جوانی، تحصیلات تخصصی، چهره شناخته شده و خوش نام در بین فعالین سیاسی و اجتماعی استان، داشتن سابقه کار در وزارت کشور و مهمتر از همه ارتباطات و تعاملات وی به واسطه کار حزبی مستقیما با سه نماینده استان و مسئولین تاثیرگذار در مرکز کشور از وی فردی موثر ساخته است.

در حوزه سیاسی هم کارنامه وی نشان داده که یک چهره معتدل و قانون مدار و و اهل تعامل با تمامی گروهها و طیف ها و متعهد به برنامه ها و سیاست های دولت می باشد و این همان فاکتورها و ویژه گی هایی است که دولت تدبیر و امید بر آن تاکید دارد. این موارد ظرفیت های بسیار خوبی برای یک فرماندار می باشد و می توان به آینده و توسعه و پیشرفت تنگستان امیدوار بود و اذعان کرد که تنگستان بابت این انتصاب دکتر سالاری را تحسین می کند.

 

یک پاسخ به “تنگستان بابت این انتصاب دکتر سالاری را تحسین خواهد کرد”

  1. تنگستانی گفت:

    در حالی که این روزها تحلیل های متفاوتی در مورد انتصاب آقای دهدشتی شد ولی خوب گفته جناب شکوه.حرف حساب جواب نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار استان بوشهر
تبلیغات