دستگیری کلاهبردار حرفه ای ادمین صفحه اینستاگرامی پست های غیر اخلاقی در بوشهر

مند: رئیس‌ پلیس فتا استان بوشهر: ادمین یک صفحه اینستاگرامی که با انتشار پست های غیر اخلاقی و جذب بازدید کننده از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می‌کرد، دستگیر شد.

سرهنگ مهدی قاسمی با اشاره به شناسایی سر شاخه ترویج فساد و کلاهبردار فال قهوه اینترنتی در بوشهر تصریح کرد: ادمین یک صفحه اینستاگرامی با بیش از نیم میلیون نفر دنبال کننده که به‌صورت مستمر اقدام به انتشار محتواهای غیر اخلاقی می‌کرد و پس از افزایش میزان بازدید از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می کرد، توسط کارشناسان پلیس فتا استان شناسایی و با مجوز قضایی دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر سوابق فرد دستگیر شده را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: مجرم دستگیر شده دارای سوابق متعدد مجرمانه از جمله کلاهبرداری اینترنتی، تولید و انتشار تصاویر مبتذل و برداشت اینترنتی غیرمجاز بانکی در سنوات گذشته است و با انتشار گسترده محتواهای غیراخلاقی در صفحه اینستاگرامی خود، آمار دنبال کننده صفحه را افزایش داد و اقدام به کلاهبرداری از آنان در پوشش فال قهوه می‌کرد.

سرهنگ قاسمی  اضافه کرد: با هماهنگی دستگاه قضا استان بوشهر، متهم در مخفیگاهش حوالی شهر بوشهر دستگیر و چندین دستگاه تلفن همراه هوشمند، تجهیزات رایانه‌ای و دوربین فیلمبرداری که برای ارتکاب جرم از آنها استفاده می‌کرد کشف و توقیف شد.

وی ادامه داد: مجرم دستگیر شده به کسب درآمد و انجام کلاهبرداری با انتشار گسترده ده‌ها هزار محتوای مبتذل و مستهجن در یکسال گذشته اعتراف کرده است.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر اضافه کرد: پیگیری پرونده تا زمان مشخص شدن دامنه جرایم ارتکابی و میزان دریافت مبالغ کلاهبرداری شده و شناسایی هم دستان و مرتبطین احتمالی وی به‌صورت ویژه با همکاری مرجع محترم قضایی ادامه دارد.

سرهنگ قاسمی بیان کرد: پایش مستمر فضای مجازی با هدف سالم‌سازی این بستر برای حضور ایمن کاربران خصوصاً خانواده‌ها و فرزندان آنها توسط پلیس فتا ادامه دارد و مبارزه با مجرمین که به هر صورت با اقدامات خود سبب ترویج ابتذال و فساد در فضای مجازی و نگرانی خاطر شهروندان قانونمند می‌شوند، در اولویت مأموریت پلیس فتا قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار استان بوشهر
تبلیغات
width="173"