کشف ۳۵.۵ میلیارد تومان کالای قاچاق در بوشهر

مند: رئیس پلیس استان بوشهر از توقیف ۱۸ دستگاه خودرو حامل کالای قاچاق در محورهای مواصلاتی استان خبر داد و گفت: از این خودروها افزون بر ۳۵.۵ میلیارد تومان انواع کالا قاچاق و فاقد اسناد معتبر قانونی کشف شد.

سردار حیدر سوسنی با بیان اینکه انتقال کالاهای خارجی به‌صورت عمده باید دارای اسناد قانونی و یا پروانه گمرکی باشد، اظهار داشت: جابه‌جایی هرگونه کالای خارجی به‌صورت عمده فاقد اسناد معتبر قاچاق محسوب می‌شود و مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر از اجرا طرح مقابله با قاچاق در محورهای مواصلاتی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: مأموران پلیس امنیت اقتصادی در راستای اجرا طرح ۳ روزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی اقدامات اطلاعاتی، موفق به توقیف ۱۸ دستگاه خودرو حامل انواع کالای قاچاق شدند.

وی از کشف لوازم آرایشی و بهداشتی، پارچه، پوشاک، لوازم آشپزخانه، مواد خوراکی، لوازم‌التحریر، تجهیزات مخابراتی، رایانه و دیگر کالاها از خودروهای توقیفی خبر داد و افزود: بر اساس اعلام کارشناسان ارزش کالاهای توقیفی قاچاق ۳۵٫۵ میلیارد تومان برآورد شده است.

رئیس پلیس استان بوشهر با بیان اینکه در این عملیات ۲۰ متهم دستگیر شد گفت: مبارزه با قاچاق کالا بر اساس شعار سال کنترل تورم و رشد تولید ادامه دارد و از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌شود.

سوسنی با بیان اینکه تمام محورهای مواصلاتی و مکان‌های نگهداری کالا تحت رصد و پایش قرار دارد افزود: حمایت از تولیدکنندگان این اصل اجتناب‌ناپذیر است و کالاهای قاچاق به زیرساخت‌های اقتصادی، تولیدی، اشتغال‌زایی و بهداشتی خسارت جبران‌ناپذیری وارد می‌کند.

وی با قدردانی از مردم استان بوشهر در حمایت از برنامه‌ها و عملیات‌های پلیسی گفت: استان بوشهر از امنیت کامل برخوردار است و با هرگونه ناهنجاری که به امنیت و مسائل اجتماعی خدشه وارد کند برخورد قاطع می‌شود.
منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار استان بوشهر
تبلیغات
width="173"