ده درصد از اعتبارات مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت به دشتی و تنگستان می رسد

مند: رئیس مجمع نمایندگان استان گفت: از یک هزار و ۳۷۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت به استان بوشهر، حدوداً ده درصد آن به شهرستانهای تنگستان و دشتی اختصاص یافت.
وعده وزیر نفت برای ‌تخصیص اعتبارات مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت

غلامحسین کرمی با اشاره به تصویب یک هزار و ۳۷۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت به استان بوشهر گفت: این اعتبار بر اساس برنامه تنظیمی برای اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها به شهرستان‌های ۱۰ گانه استان ابلاغ می‌شود.

کرمی اضافه کرد: از یک هزار و ۳۷۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب مسئولیت‌های اجتماعی حدوداً ۱۰ درصد آن به میزان ۱۴۰ میلیارد تومان به دو شهرستان تنگستان و دشتی اختصاص می‌یابد.

وی با قدردانی از مجموعه وزارت نفت در توجه به مسئولیت‌های اجتماعی نقاط پیرامونی تأسیسات و صنایع نفت، گاز و پتروشیمی گفت: تلاش استاندار بوشهر در پیگیری و تصویب یک هزار و ۳۷۰ میلیارد تومان اعتبارات مسئولیت‌های اجتماعی مجموعه وزارت نفت ستودنی است.

غلامحسین کرمی گفت: هر چند میزان اعتبار یاد شده نسبت به سال‌های قبل افزایش یافته ولی هنوز پاسخگوی مطالبات و اجرا طرح‌ها در شهرها و روستاهای اطراف تأسیسات صنایع نفت و گاز نیست.

نماینده دشتی و تنگستان در مجلس حق استان بوشهر در عرصه مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت را بیش از رقم مصوب دانست و تأکید کرد: نباید به اعتبار تصویب شده قانع شویم و باید مواظب سیاست آب نباتی نفت در رضایتمندی خدمات آنان باشیم چون حق استان بوشهر بیش از این میزان است.

کرمی با بیان اینکه وزارت نفت به تعهدات خود در استان بوشهر تاکنون عمل نکرده است گفت: وزیر نفت قول داده که روش‌های گذشته در تخصیص اعتبارات برای اجرا طرح‌های مصوب بر اساس تعهدات اصلاح کند و در این راستا آنچه حق استان بوشهر بود تاکنون به تعهدات خود عمل نکرده ولی تصویب ۱۳۷۰ میلیارد تومان مسئولیت‌های اجتماعی شروع خوبی در تحقق تعهدات است.

غلامحسین کرمی با اشاره به تدوین برنامه هفتم توسعه اظهار داشت: سیاست کلی برنامه هفتم از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده است و این برنامه پس از تنظیم به مجلس شورای اسلامی ارائه می‌شود.

دبیر اول کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بودجه سال ۱۴۰۲ را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کشور تا آذر ماه به مجلس شورای اسلامی ارسال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار استان بوشهر
تبلیغات


width="173"