نفوذ سامانه بارشی پایان هفته بوشهر را بارانی می کند

مند: مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: نفوذ سامانه بارشی جدید به بوشهر پایان هفته را در استان بارانی خواهد کرد.
نفوذ سامانه بارشی از فردا/ آسمان بوشهر آخر هفته بارانی می‌شود

فرج‌الله شکوهی‌پور اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد با ادامه وزش بادهای شمالی بر روی خلیج فارس، دریا در مناطق مرکزی و جنوبی استان تا اوایل امشب مواج و متلاطم است.

وی اضافه کرد: طی این مدت در برخی از ساعات با افزایش پوشش ابر، احتمال وقوع بارش خفیف و پراکنده باران در برخی نقاط غالباً روی دریا دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: از فردا با نفوذ سامانه بارشی جدید به استان، ضمن افزایش پوشش ابر و سرعت وزش بادهای جنوبی، وقوع بارش باران گاهی رگبار باران همراه با رعدوبرق و وزش تندباد در روزهای پنجشنبه و جمعه پیش بینی می‌شود.

وی با اشاره به وزش باد نسبتاً شدید و گاهی شدید، خاطرنشان کرد: با توجه به ناپایداری‌های جوی در پایان هفته، پیش بینی می‌شود از اوایل شب پنج شنبه تا بعد از ظهر جمعه خلیج فارس به سبب وزش باد نسبتاً شدید تا شدید مواج و متلاطم باشد.

شکوهی‌پور با اشاره به صدور هشدار دریایی سطح نارنجی برای انجام اقدام ضروری ادامه داد: با وزش باد نسبتاً شدید تا شدید با مؤلفه شمالی با سرعت گاهی بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت شاهد افزایش ارتفاع موج و تلاطم دریا خواهیم بود.

وی از اختلال در ترددها و فعالیت‌های دریایی خلیج فارس و خطر غرق شدن شناورها بویژه شناورهای سبک و نیمه سنگین خبر داد و بیان کرد: احتمال پاره شدن تورهای صیادی، خطر غرق شدن شناگران، خطر خسارت به تأسیسات ساحلی و فراساحلی دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر خواستار خودداری از ترددهای دریایی بویژه تردد شناورهای سبک و نیمه سنگین و قایق‌های صیادی و تفریحی در سواحل و فراساحل استان بوشهر به‌ویژه مناطق شمالی و مرکزی خلیج فارس شد.

وی همچنین با تاکید بر اتخاذ تصمیماتی برای ممنوعیت شنا، خواستار انجام تمهیدات لازم برای پیشگیری از هر گونه خسارت احتمالی شد.

شکوهی‌پور برای ساعات آینده، آسمان استان را صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد، گاهی افزایش ابر با احتمال بارش خفیف و پراکنده باران گاهی رعدوبرق و در برخی نقاط مه صبحگاهی پیش بینی کرد.
منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار استان بوشهر
تبلیغات
width="173"