افت شدید قیمت گوجه فرنگی همزمان با برداشت این محصول در جنوب

مند: نماینده مردم دشتستان گفت: وضع تعرفه بر روی صادرات گوجه فرنگی باعث افت شدید قیمت این محصول در بازار شده است.

ابراهیم رضایی با اشاره به دیدار مجمع نمایندگان استان بوشهر با وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: در این دیدار، حذف تعرفه صادرات گوجه‌فرنگی و خرید تضمینی این محصول به عنوان یک مطالبه اصلی مطرح شد و وزیر جهاد کشاورزی برای خرید تضمینی گوجه‌فرنگی در روزهای آینده وعده داد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: انتظار این است که با رسیدگی فوری به این موضوع، زحمات کشاورزان به هدر نرود.

وی ادامه داد: وزیر جهاد کشاورزی نیز در این دیدار اعلام کرد که شخصاً این مسئله را رسیدگی می‌کند و وعده داد که در روزهای آینده شاهد بهبود قیمت و وضعیت بازار این محصول خواهیم بود.

پیش از این نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر صنعت معدن و تجارت، وزیر جهاد کشاورزی و وزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار رسیدگی فوری به مشکلات تولیدکنندگان گوجه‌فرنگی و حذف تعرفه صادرات شده بود.

رضایی در این تذکر بیان کرد: اکنون که در فصل برداشت گوجه‌فرنگی در جنوب کشور از جمله استان بوشهر هستیم، وضع تعرفه بر روی صادرات گوجه فرنگی موجب کاهش شدید قیمت آن شده و اگر به همین روال ادامه یابد، با ورشکستگی فراگیر کشاورزان روبرو خواهیم بود.

وی تصریح کرد: لازم است که در اسرع وقت ضمن حذف تعرفه صادرات برای گوجه فرنگی، سازمان تعاون روستایی برای خرید تضمینی محصول و تنظیم قیمت آن ورود کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار استان بوشهر
تبلیغات
width="173"