عنوان برخوردار از شهرستان دشتی برداشته شود

مند: عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: حذف عنوان برخوردار از شهرستان دشتی از مطالبه جدی همه مردم این منطقه است. 
غلامحسین کرمی در نشست علنی امروز ۲۵ تیر ماه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: ابتدا لازم است به دولتمردان روسیه در ارتباط با موضع نسنجیده آنان در مورد خلیج همیشه فارس و جزایر آن تذکر داده و به آنها متذکر شوم که لازم است یکبار با دقت تاریخ مبارزات جنوب بخصوص مبارزات مردم غیور دشتی و تنگستان به ویژه مبارزات شهید رییسعلی دلواری در مقابل انگلیس متجاوز و شهید نادر مهدوی در مقابل آمریکای جنایتکار را مطالعه نمایند و بدانند که خاک ما و وطن ما ناموس ماست و در این موضوع با هیچکس نه شوخی داشته و نه هیچ اشتباه سهوی و لفظی را می پذیریم.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: همچنین در این فرصت می خواهم به آنچه در طول سه سال گذشته تذکر دادیم و مسئولان محترم هم قول مساعد دادند که عمل کنند که بعضا عمل شد ولی هیچ کدام به نقطه مطلوب نرسید اشاره کنم.

وی تصریح کرد: سخن اول با رییس جمهور محترم، جناب آقای رییس جمهور، ضمن تشکر از سفرهای حضرتعالی و هیات محترم دولت به استان بوشهر به استحضار می‌رساند که بخش مهمی از مصوبات سفرها اجرایی نشده است از جمله راه آهن بوشهر-شیراز که از مصوبات سفر اول بوده و با وجود موافقت مقام معظم رهبری با فروش نفت و تهاتر نفت جهت تامین هزینه های اجرای این پروژه و بازدید جنابعالی و جناب آقای دکتر قالیباف از آن طرح و قول مساعد همه بزرگان هنوز اقدام موثری به عمل نیامده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، خطاب به رییس جمهور، افزود: قانون ساماندهی تجارت مرزنشینی و کالای همراه ملوان که خواسته همه مرزنشینان بوده و جنابعالی نیز در سفر اول برای تهیه لایحه آن وقت تعیین کردید ولی به دلیل ادغام آن با موضوع کولبری هنوز نتوانسته مطالبه مرزنشینان را پاسخگو بوده و این مشکل کماکان حل نشده باقی مانده است و همینطور جاده های حادثه‌خیز شهرستان‌های دشتی و تنگستان و علی‌رغم قول‍‌های مسئولان ذیربط هنوز به طور جدی پیگیری نشده است که نیاز به دستور و تاکید بیشتر جنابعالی دارد.

کرمی بیان کرد: جناب آقای مهندس اوجی وزیر محترم نفت، خود می‌دانید که شخصا به حضرتعالی علاقه‌مندم ولی طبق اطلاعات واصله برای آموزش نیروهای مورد نیا زحوزه نفت و گاز استان بوشهر دستور داده‌اید در یکی از استان‌های همسایه چنین مرکزی با امکانات و تجهیزات فراوان احداث شود و همچنین دستور داده‌اید جهت درمان کارکنان شاغل در حوزه نفت و گاز در استان بوشهر بیمارستان مجهز و کاملی در استان فارس به ویژه شهر شیراز ساخته شود که این موضوع به نظر می‌رسد با هر منطق و هر انصافی سازگار نبوده و خلاف عدالت است و اگر این گونه عدالت محوری شما را بخواهیم نمره بدهیم باید به شما به گونه‌ای دیگر آفرین گفت.

وی افزود: همچنین در مورد چارت سازمانی و تشکیلاتی پارس جنوبی و پارس شمالی به دلیل آنکه چندین سال است که زندگی بر مردم منطقه سخت شده جهت توسعه آن هیچ اقدام موثری انجام نشده و مقرر بود سال گذشته این چارت مصوب و ابلاغ شود ولی تاکنون اقدامی به عمل نیامده نیاز به جدیت و دستور ویژه جنابعالی دارد تا هم منطقه رونق یابد و هم از مخازن گازی بعضا مشترک استفاده بهینه به عمل آمده و هم مردم بتوانند برای زندگی خود تصمیم بهتری بگیرند.

کرمی عنوان کرد: وزیر محترم نیرو، ضمن تشکر از پیگیری‌های جنابعالی به اطلاع می‌رساند که به واسطه سد باغان و عدم برنامه‌ریزی مناسب برای انتقال آب به اراضی کشاورزی پایین دستی آن در منطقه باغان دشتی، کشاورزی این منطقه در حال نابودی است، لذا تسریع در خط انتقال آب سد باغان و منطقه پایین دستی و تعیین سهم شرب مردم عزیز منطقه باغان درخواست فوری است و همینطور تکمیل سدهای باهوش، دشت پلنگ و احداث آب شیرین‌‎کن‌ها در شهرستان‌های دشتی و تنگستان که چند سال است قول احداث و تکمیل آنها داده شده است مورد درخواست است. همچنین بازنگری در حقابه نخلداران علی رغم اینکه هیچ آبی به آنها تحویل نمی شود مطالبه جدی چند ساله می باشد.

وی افزود: ریاست محترم سازمان‌های برنامه و بودجه و امور استخدام کشوری، تعیین تکلیف نیروهای شرکتی و حذف پیمانکاران، افزایش حقوق نیروهای شاغل در وزارتین کشور و جهاد کشاورزی و تسریع در همسان‌سازی و همترازی حقوق بازنشستگان با شاغلین زیرا واقعا این عزیزان به سختی روزگار می‌گذرانند و اغلب شرمنده زن و فرزند هستند مطالبه جدی است، همچنین حذف عنوان برخورداری از شهرستان دشتی از مطالبه جدی همه مردم شهرستان است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: وزیر محترم جهادکشاورزی، پرداخت باقی‌مانده خرید گندم از کشاورزان عزیز و استمهال وام های کشاورزی مورد درخواست است، به طور خلاصه جناب آقای وزیر، کشاورزان را اعم از گندم‌کاران، نخل داران و گوجه کاران دریابید.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: وزیر محترم بهداشت، تامین نیروهای متخصص و تجهیز بیمارستان دشتی و تنگستان را جدی بگیرید.

وی افزود: وزیر محترم اقتصاد و دارایی، اخذ مالیات سنگین از کسبه جزء و اصناف و افراد کم درآمد مورد گلایه شدید مردم است.

کرمی تاکید کرد: در پایان دولت انقلابی جوانان را دریابید هم از لحاظ اشتغال و هم از نظر تامین امکانات ورزشی بخصوص در استان زرخیز بوشهر و کلام آخر، دولت محترم، تورم کمرشکن زندگی را بر مردم بسیار سخت نموده که مورد درخواست و گلایه همه مردم است.
منبع: خانه ملت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار استان بوشهر
تبلیغات
width="173"