کاهش ۲۷ درصدی تصادفات نوروز در جاده‌‌های بوشهر

مند: جانشین پلیس راه استان بوشهر از کاهش ۲۷ درصدی تصادف خودروها در جاده‌های استان در ۱۸ روز گذشته خبر داد و گفت: در این مدت تعداد فوتی‌ها ۷۶ درصد کاهش و مصدومان جاده‌ای ۲ درصد افزایش یافته است.

رسول قنبری با اشاره به افزایش موج بازگشت سفرهای نوروزی در جاده‌های استان اظهار داشت: اکنون بار ترافیک در محورها و مسیرهای منتهی به تفرجگاه‌های استان بوشهر افزایش یافته است.

وی بیان کرد: اکنون بار ترافیک جاده‌‌ای در ۳ محور استان بوشهر به سمت تفرجگاه‌ها شامل جاده کلمه به بوشکان، شاهزاده ابراهیم دشتستان و تنگ‌ارم به سمت کنار تخته استان فارس افزایش یافته است.

جانشین پلیس راه استان بوشهر محور بوشکان دشتستان را حادثه‌خیز دانست و بیان کرد: در مجموع تردد خودروها در محورهای ورودی و خروجی استان بوشهر از ۲۴ اسفند تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد افزایش یافته است.

قنبری مجموع تصادفات فوتی، جرحی و خسارتی در جاده‌های استان بوشهر از ۲۴ اسفند تاکنون را ۴۵۲ حادثه عنوان و تصریح کرد: در ۱۸ روز گذشته ۴۵۲ حادثه تصادف در جاده‌های استان بوشهر ثبت شده که نسبت به ۶۲۲ حادثه مدت مشابه سال قبل ۲۷ درصد به تعداد ۱۷۰ مورد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه در مدت یاد شده ۵ نفر در حادثه رانندگی در جاده‌های استان بوشهر جان خود را از دست داده‌اند اضافه کرد: تعداد افراد فوتی در طرح نوروزی ۲۴ اسفند تاکنون در محورهای مواصلاتی استان بوشهر ۵ نفر ثبت شده که نسبت به ۲۱ فوتی سال قبل ۷۶ درصد کاهش یافته است.

جانشین پلیس راه استان بوشهر تعداد مصدومان حادثه رانندگی در جاده‌های این استان در ۱۸ روز گذشته را ۲۰۷ نفر دانست و تصریح کرد: این تعداد مجروح تصادف رانندگی، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۲۰۳ نفر بود ۲ درصد افزایش یافته است.

قنبری با اشاره به اینکه ۴۰ درصد از تصادفات در جاده‌های استان بوشهر به سبب عدم توجه به جلو بوده است گفت: این مهم ناشی از خستگی، خواب‌آلودگی، استفاده از تلفن همراه، خوردن و آشامیدن مواد غذایی است.

وی با اشاره به موج بازگشت مسافران از محورهای مواصلاتی استان بوشهر تصریح کرد: طرح نوروزی پلیس راه استان ۱۴ فروردین پایان می‌یابد ولی برای موج سوم سفرها از عید فطر در هفته آینده پیش‌بینی لازم در مدیریت راه‌ها شده است.

جانشین پلیس راه استان بوشهر محدودیت ترافیکی در جاده‌های استان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: به استثنای کامیون حامل مواد سوخت و کالاهای فاسد شدنی، تردد مابقی کامیون‌ها و خودروهای کشنده تا ۱۴ فروردین در جاده‌های استان بوشهر ممنوع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار استان بوشهر
تبلیغات
width="173"