مدیرکل هواشناسی استان بوشهر خبر داد: بارش تگرگ در خارگ و گناوه

مند: مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: در پی استقرار سامانه باران‌زا بر روی آسمان استان بوشهر بارش تگرگ در شهرهای خارگ و گناوه بوقوع پیوست.  نادر شفیع‌خدایی صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه تا بامداد امروز برخی مناطق در شمال و جنوب استان شاهد بارش باران بودند اظهار داشت: در این […]

مند: مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: در پی استقرار سامانه باران‌زا بر روی آسمان استان بوشهر بارش تگرگ در شهرهای خارگ و گناوه بوقوع پیوست.

 نادر شفیع‌خدایی صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه تا بامداد امروز برخی مناطق در شمال و جنوب استان شاهد بارش باران بودند اظهار داشت: در این مدت دیر ۱۰ میلیمتر، جم ۸ ، گناوه و خارگ ۶ میلیمتر بارش باران به وقوع پیوست.

وی با بیان اینکه بارش باران رگباری بود گفت: به سبب رگباری بودن بارش باران در استان بوشهر در مدت زمان کمی اتفاق افتاد که سبب آبگرفتگی معابر برخی نقاط استان شد.

شفیع‌خدایی از بارش تگرگ در گناوه و خارگ خبرداد و بیان کرد: در پی فعالیت سامانه بارش‌زا در استان بوشهر، دیشب در گناوه  و جزیره خارگ تگرگ بارید.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به وزش تندباد در شبانه روز گذشته گفت: بیشترین سرعت باد از جزیره خارگ با ۷۶ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

وی با بیان اینکه امروز خلیج فارس در برخی مناطق مواج و متلاطم است، افزود: بیشترین ارتفاع موج در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۰ سانتیمتر بود که از خارگ و گناوه گزارش شده است.

شفیع‌خدایی با بیان اینکه از فردا در این استان جریان‌ها شمالی می‌شود گفت: سامانه بارش‌زایی که از سه شنبه وارد استان بوشهر شده بود در حال خارج شدن است و از فردا دراستان بوشهر جریان‌ها شمالی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با بیان اینکه آسمان این استان نیمه ابری تا تمام ابری است بیان کرد: آسمان استان بوشهر همراه با وزش باد، رگبار باران، رعد و برق و در برخی نقاط وزش تندباد لحظه‌ای و احتمال ریزش تگرگ پیش بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جهت باد جنوب شرقی تا جنوب غربی است تصریح کرد: جهت باد در قسمت‌های شمالی و مرکزی استان با سرعت ۱۶ تا ۴۴ در برخی ساعات بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت و در مناطق جنوبی استان با سرعت ۱۰ تا ۳۶ در برخی ساعات بیش از ۴۴ کیلومتر در ساعت پیش بینی می‌شود.

شفیع‌خدایی ارتفاع موج  خلیج فارس در استان بوشهر را در سواحل شمالی و مرکزی ۹۰ تا ۱۵۰ گاهی بیش از ۱۸۰ سانتیمتر دانست و گفت: ارتفاع موج دریا در سواحل جنوبی استان بوشهر ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر گاهی بیش از ۱۵۰ سانتیمتر ارزیابی می‌شود.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار استان بوشهر
تبلیغات
width="173"