ستاد پیشگیری از تخلفات جرایم انتخاباتی در استان تشکیل شد

مند: معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بوشهر با تاکید بر توجه به فرهنگ صلح و سازش در جامعه گفت: در آستانه برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی ستاد پیشگیری از تخلفات جرایم انتخاباتی در استان بوشهر تشکیل شده است.

الماس گشتاسبی در شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری شهرستان دشتی ضمن تبریک هفته بسیج با تاکید بر ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی برای پیشگیری از وقوع جرم اظهار داشت:  برای پیشگیری از وقوع جرم ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی موثر  است و دانشگاه‌ها و دلسوزان با استفاده از راهکارهای لازم در پیشگیری‌ها همکاری کنند.

وی، استفاده از انجمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در پیشگیری از وقوع جرم را مورد  تاکید قرار داد و بیان کرد: یکی از موثرترین کارها در  بررسی جرائم و سرقت‌ها در شهرستانها پایش تصویری است.

معاون پیشگیری دادگستری استان بوشهر با اشاره به تشکیل پیشگیری از وقوع جرم در استان بوشهرخاطر نشان کرد: استفاده از مجازات‌های فرهنگی در عرصه پیشگیری از وقوع جرم موثر است.

گشتاسبی با بیان اینکه ۷۰ درصد از زندانیان استان بوشهر جرائمی در حوزه اعتیاد و سرقت دارند گفت: پیشگیری از وقوع جرم می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی مهم و موثر باشد که این فرهنگ در بین دانش آموزان باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی، با بیان اینکه فعالیت‌های انتخاباتی به زودی در کشور و استان بوشهر آغاز می‌شود گفت: در آستانه برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی ستاد پیشگیری از تخلفات جرایم انتخاباتی در استان بوشهر تشکیل شده است.

معاون پیشگیری دادگستری استان بوشهر با تاکید بر توجه به فرهنگ صلح و سازش در جامعه افزود: به‌زودی یک شعبه صلح و سازش در دادگستری شهرستان دشتی تشکیل خواهد شد.

گشتاسبی  با بیان اینکه در سال گذشته در استان بوشهر طلاق نسبت به سال ماقبل آن ۱۰ درصد کاهش یافت تصریح کرد: سامانه‌ تصمیم در عرصه پروندهای طلاق، صلح و سازش و کارهای مشاوره‌ای در دادگستری استان بوشهر افتتاح و راه اندازی شده است.

رئیس دادگستری شهرستان دشتی هم با بیان اینکه این شهرستان سرقت گسترده نداشته است افزود: بیشتر این سرقت‌ها خرد و کوچک بوده است که ناشی از اعتیاد به مواد مخدر فقر و سایر مسائل دیگر می‌باشد.
منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار استان بوشهر
تبلیغات
width="173"