بیش از ۲هزار دانش‌آموز تحت پوشش طرح دندان‌های عاری از پوسیدگی قرار دارند

مند: سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: تعداد ۲هزار و هفتصد دانش‌آموز پایه ششم و هفتم در سطح شهرستان تحت پوشش طرح دندان‌های عاری از پوسیدگی قرار دارند.
مهندس پرویز احمدی افزود: در چندسال اخیر برنامه‌های متعددی در حوزه سلامت دهان و دندان با رویکرد پیشگیرانه اجرا شده که نتایج و آثار مثبت زیادی از این برنامه‌ها در سال‌های آتی نمایان خواهد شد و طرح دندان‌های عاری از پوسیدگی یکی از مهم‌ترین این برنامه‌ها است.
وی با اشاره به اینکه پیشگیری اصل اساسی خدمات حوزه سلامت دهان و دندان است تصریح کرد: هم‌اکنون طرح عاری از پوسیدگی ویژه دانش‌آموزان پایه‌های ششم ابتدایی و هفتم متوسطه در سطح شهرستان در حال اجرا است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی افزود: در این طرح پس از رفع مشکل دندان دانش‌آموزان، برای آنان گواهی دندان عاری از پوسیدگی صادر می‌شود.
مهندس احمدی عنوان کرد: در این طرح خدماتی مانند معاینه دهان و دندان، فیشورسیلانت، ترمیم، کشیدن دندان، پالپوتومی و درمان پالپ زنده، جرم‌گیری و بروساژ به دانش‌آموزان ارائه می‌شود.
وی همچنین با اشاره به نقش اساسی سلامت دهان و دندان در سلامت انسان گفت: دانش‌آموزان باید سلامت دهان و دندان را یکی از مهم‌ترین اولویت‌های سلامت خود قرار داده و با دندان‌پزشکان و کارشناسان حوزه سلامت دهان و دندان در اجرای هر چه‌بهتر طرح عاری از پوسیدگی همکاری لازم را داشته باشند.
منبع: روابط عمومی علوم پزشکی استان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار استان بوشهر
تبلیغات
width="173"