راه اندازی ۱۵۵ خانه هلال در استان بوشهر

مند: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر از راه‌اندازی ۱۵۵ خانه هلال در استان خبر داد و گفت: با افتتاح خانه‌های هلال ضمن آموزش زمینه مشارکت مردم در امدادرسانی در زمان وقوع حادثه فراهم شده است.
155 خانه هلال در استان بوشهر راه‌اندازی شد

احسان ایزدپناه با بیان اینکه در استان بوشهر پایگاه‌های امداد و نجات دریایی، کوهستان و جاده‌ای فعال هستند اظهار داشت: امدادگران به صورت تخصصی در بخش‌های نجات کوهستان، امداد دریایی، جاده‌ای به‌صورت شبانه‌روزی به جامعه هدف خدمات‌رسانی می‌کنند.

وی از امدادرسانی به حادثه دیدگان ناشی از بارندگی خبر داد و گفت: در جریان بارندگی‌های اخیر در استان بوشهر، نیروهای امدادی هلال احمر به یک هزار و ۲۶۰ حادثه دیده امدادرسانی کردند و ۱۲۸ نفر را هم در چادرهای امدادی اسکان دادند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر افزود به دنبال هشدارهای هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی در استان، تیم‌های امداد و نجات هلال احمر به حالت آماده‌باش در آمده و به حادثه دیدگان امدادرسانی کردند.

وی بیان کرد: در بارندگی‌های اواخر دی ماه در استان ۱۶۳ نیروی امدادی هلال احمر از نقاط مختلف استان، به ۳۱۱ خانوار و یک‌هزار و ۲۶۰ نفر از افراد حادثه‌دیده امدادرسانی کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر تصریح کرد: همچنین ۱۲۸ نفر از افراد حادثه‌دیده در چادرهای هلال احمر اسکان داده شدند و ۷۰۷ تخته پتو، ۵۴۴ تخته موکت بین حادثه دیدگان توزیع شد.

ایزدپناه گفت: نیروهای امدادی هلال احمر اقلام خوراکی و نیازمندی‌های بهداشتی حادثه دیدگان از جمله قند، چای، کنسرو، بسته‌های بهداشتی و دیگر مایحتاج را تأمین کرده و بین آنان توزیع کردند.

وی از راه‌اندازی ۱۵۵ خانه هلال در استان خبر داد و افزود: با افتتاح خانه‌های هلال در نقاط مختلف استان بوشهر ضمن آموزش به جامعه هدف زمینه مشارکت مردم در امدادرسانی در زمان وقوع حادثه از جمله سیل، زلزله و دیگر حوادث فراهم شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر ادامه داد: اکنون در بخش‌های مختلف امدادگران بر اساس نیاز مناطق استان بوشهر فعال هستند و ۱۰ پایگاه امداد جاده‌ای، ۵ امداد ساحلی و یک امداد کوهستان شبانه‌روز فعالیت می‌کنند.
منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار استان بوشهر
تبلیغات
width="173"